Międzynarodowy Dzień Bluesa – Grudziądz

📅 niedziela 26.10.2014
Międzynarodowy Dzień Bluesa – Grudziądz

Ponadto w Klubie Akcent wystąpi formacja pochodząca z Mazowsza BURNIN′ HEARTS. A do udziału w wydarzeniu udało się zaprosić także dziennikarza Radiowej Trójki – Piotra Barona, który poprowadzi cały bluesowy wieczór.

Koncert promowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Bluesowe i Radio Trójka.

26 października  Klub Akcent

Międzynarodowy Dzień Bluesa
Zagrają: Gwyn Ashton oraz BURNIN′ HEARTS,

Całość poprowadzi dziennikarz PR Trójka – Piotr Baron
godz. 19.30

bilety: bezpłatne wejściówki – do odbioru w kasie teatru i Klubu Akcent od 8 września

Organizatorzy: Stowarzyszenie Miasto Kultury oraz CK Teatr
Projekt dofinansowany przez Urząd Miejski w Grudziądzu

GWYN ASHTON to wirtuoz bluesowej gitary pochodzący z Walii skąd, w połowie lat ′60, przeniósł się do Australii. Na gitarze zaczął grać mając 11 lat, a jego inspiracją byli m. in. CHUCK BERRY, BUDDY HOLLY, JOHNNY WINTER, JIMI HENDRIX, BUDDY GUY i przede wszystkim RORY GALLAGHER. Przez wiele lat z własnym zespołem, ale także jako muzyk sesyjny i partner koncertowy największych australijskich gwiazd bluesa i rocka budował własny wizerunek jednego z najwybitniejszych gitarzystów na Antypodach oraz wspaniałego muzyka koncertowego. Podczas wieczoru w Adelajdzie inaugurującego tournee ROR′Y GALLAGHER′A po Australii koncert ASHTON′A otwierał bluesowy spektakl jego idola z Irlandii. Swoją pierwszą płytę nagrał dopiero w 1993 roku była to "Feel the Heat", promował ją w trakcie trasy koncertowej z ALBERT′EM LEE i STEVE′M MORSEM (obecnie w DEEP PURPLE). Kolejna płyta "Beg, Borrow and Steel" (1996) zaowocowała koncertami w Australii, USA oraz w Europie. Od tego czasu GWYN na stałe przeniósł się do Europy. Zagrał niezliczoną ilość koncertów w wybitnym towarzystwie (PETER GREEN, Dr. FEELGOOD, SAM BROWN, NINE BELOW ZERO, ROBIN TROWER, WISHBONE ASH, SNOWY WHITE, VANILLA FUDGE, THE YARDBIRDS, PAT TRAVERS, TONY JOE WHITE, STEVE LUKATHER, WALTER TROUT…), był gościem festiwali bluesowych, które potwierdziły sławę ASHTON′A jako wirtuoza koncertowego. W 1998 roku Riverside Records reedytował jego płyty. Magazyn "Guitar and Bass" uznał "Feel the Heat" albumem miesiąca, a GWYN otrzymał propozycję występu jako gość specjalny zespołu STATUS QUO podczas jego brytyjskiego tournee.

BURNIN′ HEARTS band rodem z Mazowsza. Uznawany za najlepszy zespół rockabilly w Polsce. Ich atutem jest instrumentarium kojarzone z epoką lat 50-tych ubiegłego wieku, czyli gitara, kontrabas, bębny i wokal. W swoim repertuarze, oprócz utworów autorskich, mają utwory takich tuzów sceny, jak Elvis Presley, Gene Vincent, Eddie Cochran, Carl Perkins, Stray Cats czy Head Cat

W skład zespołu wchodzą muzycy od wielu lat związani z polską sceną rockabillową, rock and rollową i bluesową. Od 2012 roku Burnin′ Heartszagrali ponad 80 koncertów – w klubach i festiwalach m. in. Bulwar Fest w Bydgoszczy, XX i XXI Blues Express w Poznaniu, VIII Polish BoogieFestival w Człuchowie oraz Malkov Rumble Rockabilly Party 2012 w Czechach. Na swoim koncie zespół ma wydaną własnym sumptem EP-kę„Hard Strike Rockabilly". A w lutym 2014 wydał debiutancką płytę " Rockabilly Life", na której znalazł się autorski materiał.

Piotr Baron znakomity dziennikarz Polskiego Radia Trójka. Prowadzi m. in. poranne i popołudniowe Zapraszamy do Trójki. Wspólnie z MarkiemNiedźwieckim prowadzi Listę Przebojów Programu Trzeciego. Prowadzi również przedpołudniowe autorskie pasmo Tu Baron i audycję 3 wymiary gitary.