Międzynarodowy Dzień Artystów w NoVa Park

Nova Park
📅 sobota 22.10.2022
Międzynarodowy Dzień Artystów w NoVa Park
Dawid Borus, Robert Piekarski, Izabela Berdowska, Grażyna Nawrocka, Muzeum Lubuskie czy Akademia Tańca i Baletu FRU to tylko niektórzy artyści i instytucje z Gorzowa i okolic, którzy 22 października 2022 roku zawitają do NoVa Park, by wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Artystów. Wydarzenie promujące i wspierające lokalnych twórców to okazja do spędzenia wolnego czasu w iście artystycznym klimacie. W programie m.in. warsztaty ceramiczne, występy taneczne oraz przedstawienia teatralne.

Niezła sztuka zawita do NoVa Park! Ponieważ 25 października przypada Międzynarodowy Dzień Artystów, w najbliższą sobotę w godzinach 12.00-19.00 w NoVa Park będzie można poznać z bliska lokalnych twórców oraz instytucje kulturalne, które każdego dnia wzbogacają życie i wolny czas mieszkańców naszego regionu. Obecni podczas wydarzenia wystawcy zaprezentują swoją działalność oraz chętnie opowiedzą o swojej pracy. Sobotnie spotkanie to doskonała inspiracja do odkrycia własnych nowych zainteresowań.

W przestrzeni NoVa Park pojawią się:

• Dawid Borus (fotografia)
  • Robert Piekarski (digital art)
  • Studio Teatralne dla dzieci i młodzieży
  • Muzeum Lubuskie
  • Szkoła Tańca Aluzja
  • Pracowania JaWa
  • Jack Rost Bonsai Manufacture
  • Big Flowers by Yuliia
  • Akademia Tańca i Baletu FRU
  • Koło Gospodyń Miejskich Gorzów
  • ceramika Grażyna Nawrocka
  • Izabela Berdowska (biżuteria)
  • Klaudia Kluk Candles_dus (soy_candles)
  • Monika Bechta (maskotki)
  • Alicja w krainie rękodzieła
  • Kamila Biniarz Kabiha (rękodzieło)

Ważną częścią wydarzenia będą warsztaty artystyczne dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach ceramicznych, warsztatach tanecznych i teatralnych oraz warsztatach artystycznego cięcia drzewka bonsai. Wydarzenie umilą także występy taneczne w wykonaniu Szkoły Tańca Aluzja i Akademii Tańca i Baletu FRU oraz mini przedstawienie Studio Teatralnego dla dzieci i młodzieży.

„Obudź w sobie artystyczną duszę w Międzynarodowy Dzień Artystów w NoVa Park! Poznaj lokalnych twórców i zaraź swoje pociechy nowym hobby podczas warsztatów artystycznych.  Wspólnie z artystami z naszego regionu pokażemy, że w Gorzowie wiele się dzieje i sztuki nie musimy szukać daleko. Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej kultury do NoVa Park już 22 października!” – mówi Anna Szcześniak, starszy specjalista ds. marketingu NoVa Park.

Międzynarodowy Dzień Artystów w NoVa Park odbędzie na poziomie 0, w okolicach windy panoramicznej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.