Między muzyką a tańcem. Spotkanie z cyklu Czas na taniec! z Maxymilianem Bylickim

Miejsce wydarzenia: Klub Aktora SPATiF, Rynek Główny 41

Data wydarzenia: poniedziałek 19.03.2018

Wstęp: Wstęp wolny

Między muzyką a tańcem. Spotkanie z cyklu Czas na taniec! z Maxymilianem Bylickim

Kolejne spotkanie cyklu Czas na taniec!, które odbędzie się w poniedziałek 19.03.2018, o godz. 19, w Krakowie, w Klubie Aktora SPATiF (Rynek Główny 41) otrzymało tytuł Między muzyką a tańcem.

Gościem wieczoru będzie Maxymilian Bylicki, od paru miesięcy dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca, pianista, menadżer, działacz społeczny, organizator życia artystycznego. Temat spotkania prowokuje do rozważań nie tylko na temat mariażu muzyki i tańca, ale przede wszystkim na temat roli IMIT-u, jaką powinien pełnić dla środowiska tanecznego i muzycznego. Padnie zapewne prośba o podsumowanie działalności Instytutu, ale przede wszystkim pojawią się pytania dotyczące planów, nowych programów, zmian w działalności itd.

Spotkanie, które jest organizowane przez Balet Cracovia Danza we współpracy z krakowskim Odziałem ZASP poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

Maxymilian Bylicki ukończył w 1982 roku Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Od wielu lat prowadzi czynną działalność koncertową jako solista i kameralista, a także działalność dydaktyczną. Koncertował w kraju i za granicą (m. in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Kanadzie). Wykładał w PSM II st. im F. Chopina latach oraz w Akademii Muzycznej w Warszawie. Był dyrektorem Centrum Edukacji Artystycznej Ministerstwa Kultury i Sztuki. W 1997 uzyskał tytuł Master of Business Administration (MBA) na Uniwersytecie w Calgary (Kanada) oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2000-2001 był doradcą Ministra Kultury i Sztuki ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym. W latach 2003-2005 pełnił funkcję dyrektora Biura Edukacji Urzędu m. st. Warszawy. Od 2015 roku był doradcą w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

19 marca 2018, godz. 19, Klub Aktora SPATiF Kraków, Rynek Główny 41

Wstęp wolny!

 

Zobacz miejsce wydarzenia

Gwiazdkowe prezenty od 5.10.15.

ZOBACZ TAKŻE:spotkanietaniec

Zobacz także