Miasto w sztuce czy sztuka w mieście – bezpłatne warsztaty dla dzieci z Nadodrza

Pawilon Czterech Kopuł, ul. Wystawowa 1
📅 sobota 28.10.2017
Wstęp bezpłatny
Wrocław Ostrów Tumski

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla dzieci w wieku 8-11 lat, mieszkających na wrocławskim Nadodrzu!

Tematem naszego spotkania będzie miasto i jego przedstawienia w twórczości między innymi Edwarda Dwurnika, Alfonsa Mazurkiewicza, Jerzego Nowosielskiego. Najpierw skupimy się na mieście w sztuce, a później na odwrót – na sztuce w mieście.

Gdzie we Wrocławiu szukać sztuki? Czym możemy ją znaleźć blisko domu? Po co artyści umieszczają swoje prace w przestrzeni miejskiej? Co to jest instalacja? Spróbujemy odpowiedzieć na te i wiele innych pytań by przygotować się i zainspirować do twórczej interwencji w miasto!

Miejsce warsztatów: Pawilon Czterech Kopuł, ul. Wystawowa 1. Dzieci odbierane są przy szatni.

Prowadzący: Monika Krysztofińska Kulturoznawczyni zafascynowana sztuką współczesną. Założycielka fundacji Płynne Muzeum i edukatorka w Pawilonie Czterech Kopuł.

28.10.2017, 14:00-15:30