Miasto: jak to działa? – zajęcia rodzinne

Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42 mapa

niedziela 24.06.2018

10

Twórcza RZECZYwistość – od konkretu do twórczych działań

Zakładamy miasto!

Na warsztat bierzemy Starą Warszawę. Zaczniemy od początku jej istnienia, od „surowego korzenia”. Ale co to właściwie znaczy? Czy Warszawa była naprawdę taka mała? A gdyby założyć miasto dzisiaj?

Odpowiedzi na te oraz inne pytania uczestnicy znajdą w trakcie warsztatów. Dzieci dowiedzą się, jak powstawały pierwsze miasta. Poprzez dyskusję i zabawę odkryją, z jakich części składało się średniowieczne miasto. Muzealne eksponaty pomogą małym odkrywcom i „opowiedzą”, czym zajmowali się pierwsi warszawscy mieszczanie. Na koniec uczestnicy porównają zasady zakładania miast kiedyś i dzisiaj.

Dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12

Czy miasto to maszyna do życia? Wielki organizm? Z czego się składa i jak funkcjonuje? Cykl zajęć rodzinnych pozwoli odkryć te nie zawsze oczywiste perspektywy. Na warsztatach uczestnicy przyjrzą się Warszawie od początku jej istnienia. Zobaczą, że przestrzeń miasta jest wynikiem procesu ewolucyjnego. Uczestnicy będą dyskutować o udogodnieniach, które dziś uznaje się za oczywiste. Porównają współczesne obowiązki miasta wobec mieszkańców z sytuacją z przeszłości. W eksplorowaniu miasta pomogą im muzealne gabinety, które zamienią się w krainy pełne zagadek i niespodzianek. Obiekty muzealne posłużą jako źródło inspiracji do własnej twórczości. Rodzice mogą pozostawić dzieci pod opieką edukatorów lub towarzyszyć im w warsztatach.

WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona

CZAS TRWANIA: 75 min

MIEJSCE SPOTKANIA: MUZEUM WARSZAWY, RYNEK STAREGO MIASTA 42

WIĘCEJ INFORMACJI: Dział Edukacji Muzeum Warszawy, tel. +48 665 645 603 oraz na muzeumwarszawy.pl

STRONA WWW WYDARZENIA – KLIKNIJ

 

 

Poszukiwacze rzeczy - Zadania, zagadki i łamigłówki
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
mw-logo muzeum warszawy

Muzeum Warszawy

Muzeum Warszawy to miejska placówka działająca w 11 lokalizacjach – składają się na nie: Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli, Centrum Interpretacji Zabytku, Muzeum Farmacji, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Ordynariatu Polowego, Korczakianum, …

Więcej

Adres:

Rynek Starego Miasta 28/42
00-272 Warszawa


Kontakt:

0 22 635 16 25
sekretariat@mhw.pl
http://www.muzeumwarszawy.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:zajęcia pozalekcyjne

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także