Miasto: jak to działa? – zajęcia rodzinne

Miejsce wydarzenia: Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42

Data wydarzenia: niedziela 24.06.2018

Wstęp: 10

Twórcza RZECZYwistość – od konkretu do twórczych działań

Zakładamy miasto!

Na warsztat bierzemy Starą Warszawę. Zaczniemy od początku jej istnienia, od „surowego korzenia”. Ale co to właściwie znaczy? Czy Warszawa była naprawdę taka mała? A gdyby założyć miasto dzisiaj?

Odpowiedzi na te oraz inne pytania uczestnicy znajdą w trakcie warsztatów. Dzieci dowiedzą się, jak powstawały pierwsze miasta. Poprzez dyskusję i zabawę odkryją, z jakich części składało się średniowieczne miasto. Muzealne eksponaty pomogą małym odkrywcom i „opowiedzą”, czym zajmowali się pierwsi warszawscy mieszczanie. Na koniec uczestnicy porównają zasady zakładania miast kiedyś i dzisiaj.

Dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12

Czy miasto to maszyna do życia? Wielki organizm? Z czego się składa i jak funkcjonuje? Cykl zajęć rodzinnych pozwoli odkryć te nie zawsze oczywiste perspektywy. Na warsztatach uczestnicy przyjrzą się Warszawie od początku jej istnienia. Zobaczą, że przestrzeń miasta jest wynikiem procesu ewolucyjnego. Uczestnicy będą dyskutować o udogodnieniach, które dziś uznaje się za oczywiste. Porównają współczesne obowiązki miasta wobec mieszkańców z sytuacją z przeszłości. W eksplorowaniu miasta pomogą im muzealne gabinety, które zamienią się w krainy pełne zagadek i niespodzianek. Obiekty muzealne posłużą jako źródło inspiracji do własnej twórczości. Rodzice mogą pozostawić dzieci pod opieką edukatorów lub towarzyszyć im w warsztatach.

WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona

CZAS TRWANIA: 75 min

MIEJSCE SPOTKANIA: MUZEUM WARSZAWY, RYNEK STAREGO MIASTA 42

WIĘCEJ INFORMACJI: Dział Edukacji Muzeum Warszawy, tel. +48 665 645 603 oraz na muzeumwarszawy.pl