Miasto – jak to działa? Warszawski wodo-obieg. Warsztaty

Muzeum Warszawy, rynek Starego Miasta 28-42 mapa

sobota 16.03.2019

Miasto – jak to działa? Warszawski wodo-obieg. Warsztaty

Każde miasto musi mieć dostęp do wody, bez niej przecież nie można żyć! A jednak dawni mieszkańcy i mieszkanki Warszawy nie mogli cieszyć się bieżącą wodą, która dziś leje się z kranu. Co więcej, dawniej nikt nie miał w mieszkaniach kranów, toalet, pralek czy innych współczesnych udogodnień! Jak zatem wyglądało życie i higiena w dawnej Warszawie? Skąd brano czystą wodę? A co robiono z brudną?

Na zajęciach zastanowimy się też, jak dziś funkcjonuje miasto: skąd się bierze woda w kranie? Dlaczego zimą kaloryfery są ciepłe? Gdzie trafiają śmieci? Oglądając muzealne eksponaty dowiemy się również, jak z tymi zagadnieniami radzili sobie dawni warszawiacy i warszawianki.

TERMIN: trzecia sobota miesiąca, godz. 11.00–12.15 oraz 15.00–16.15

WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona

MIEJSCE SPOTKANIA: przy kasach w kamienicy nr 42

mw-logo muzeum warszawy