Miasto: jak to działa? Warszawski karnawał

📅 niedziela 20.01.2019
🎫 10zł
Miasto: jak to działa? Warszawski karnawał

Karnawał to czas nadzwyczajnej wesołości – tańców do białego rana, sutych biesiad oraz kolorowych przebierańców. Podobnie było w przeszłości, kiedy przed nadejściem Wielkiego Postu w wielu krajach Europy ludzie żegnali się z okresem wielkich uczt organizując… zabawy i swawole! A jak było w Warszawie? Czy polski mięsopust był obchodzony równie szumnie?

Na zajęciach rodzinnych zastanowimy się, gdzie balowano w Warszawie królewskiej i jak wyglądał karnawał w późniejszych czasach. Przyjrzymy się kreacjom wieczorowym i dowiemy się, w jakich sklepach zaopatrywali się warszawscy eleganci i elegantki. Na zajęciach zaprojektujemy karnawałowy strój oraz wykonamy maski wzorowane na rzeczach warszawskich.

Czy miasto to maszyna do życia? Wielki organizm? Z czego się składa i jak funkcjonuje? Cykl zajęć rodzinnych pozwoli odkryć te nie zawsze oczywiste perspektywy. Na warsztatach przyjrzymy się Warszawie od początku jej istnienia. Zobaczymy, że charakter przestrzeni miasta jest wynikiem procesu ewolucyjnego. Będziemy dyskutować o udogodnieniach, dziś uznawanych za oczywiste. W eksplorowaniu miasta pomogą nam muzealne gabinety, które zamienią się w krainy pełne zagadek i niespodzianek. Rzeczy warszawskie posłużą jako źródło inspiracji do własnej twórczości. Rodzice mogą pozostawić dzieci pod opieką edukatorów lub towarzyszyć im w warsztatach.

WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona

CZAS TRWANIA: 75 min

MIEJSCE SPOTKANIA: przy kasach w kamienicy nr 42

WIĘCEJ INFORMACJI: Dział Edukacji Muzeum Warszawy, tel. +48 665 645 603 lub <<<kliknij>>>Poszukiwacze rzeczy - Zadania, zagadki i łamigłówki