Miasto – jak to działa? Na tropie warszawskich ulic

📅 sobota 21.07.2018
🎫 10zł
Miasto - jak to działa? Na tropie warszawskich ulic

Czy każda dzisiejsza ulica była ulicą? Jeżeli „ulica” to droga położona w mieście, to czym są „bulwary”, „aleje”, „deptak” czy „pasaż”? Na warsztatach porozmawiamy o różnicach pomiędzy tymi pojęciami. Zastanowimy się, co mogło dawniej znajdować się w miejscu niektórych warszawskich ulic. Spróbujemy również odgadnąć pochodzenie niektórych nazw ulic – w końcu skądś musiały się wziąć! Poprzez zabawę i pracę z muzealnymi eksponatami rozwikłamy niejedną zagadkę.

Czy miasto to maszyna do życia? Wielki organizm? Z czego się składa i jak funkcjonuje? Cykl zajęć rodzinnych pozwoli odkryć te nie zawsze oczywiste perspektywy. Na warsztatach uczestnicy przyjrzą się Warszawie od początku jej istnienia. Zobaczą, że przestrzeń miasta jest wynikiem procesu ewolucyjnego.

DLA KOGO: Rodziny z dziećmi w wieku 7–12 lat

WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona

CZAS TRWANIA: 75 min

MIEJSCE SPOTKANIA: Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42