Miasto Bez Ogródek – Otwieramy Bramy, Luftujemy Dzielnice, Katowice

piątek 05.08.2016 do niedziela 07.08.2016

Wstęp wolny

„Miasto Bez Ogródek – Otwieramy Bramy, Luftujemy Dzielnice” to społeczno-kulturalny projekt realizowany w katowickiej dzielnicy Załęże.

Głównym celem jest próba dotarcia do mieszkańców by w ramach dzielnicowych spotkań zebrać historie o lokalnych bohaterach i istotnych miejscach, które funkcjonują w zbiorowej wyobraźni dzielnicy. Mieszkańcy Załęża poprzez przywoływanie historii staną się współtwórcami przedstawienia i wpłyną na kształt scenariusza spektaklu „Otwieramy Bramy”. Spektakl podwórkowy będzie uwieńczeniem kilkumiesięcznych działań. Na podstawie zebranych relacji stworzymy także Bardzo Osobisty Przewodnik po Załężu. Wspierać go będzie plenerowa akcja mapowania pt.: „Luftujemy Dzielnice”, realizowana w czasie warsztatów plastycznych. Na ulice, place i zaułki, ważne dla pamięci starszych i młodszych mieszkańców Załęża, będziemy nanosili znaki plastyczne, które zwrócą uwagę na istotne miejsca oraz relacje wspomnień kilku pokoleń.

W czasie przygotowań do spektaklu grupa dzieci i młodzieży będzie uczestniczyć w warsztatach twórczych ,,Wskocz na plakat”, w czasie których powstaną zaproszenia na spektakl, afisze, kronika projektu. Uczestnicy zadbają również o współtworzenie oprawy plastycznej spektaklu „Otwieramy Bramy”.

 

Warsztaty „Zbieranie historii”, „Luftujemy Dzielnice” oraz „Wskocz na plakat” prowadzą: Przemysław Buksiński, Honorata Mierzejewska- Mikosza oraz Karolina Anweiler.

 

Spektakl  „OTWIERAMY BRAMY”

 

Dzień pierwszy- 05.08. 2016

Miejsce: Park Załęski

Spektakl: 17:30

 

Dzień drugi- 06.08. 2016

Miejsce: ulica Lisa (podwórze)

Spektakl: 17:30

 

Dzień trzeci- 07.08. 2016

Miejsce I: Plac Kościelny przy parafii św. Józefa

Spektakl: 13:30

 

Miejsce II: ulica Janasa

Spektakl: 19:30

 

Reżyseria i scenariusz: Konrad Dworakowski

Muzyka: Piotr Klimek

Scenografia: Marika Wojciechowska

Warsztaty improwizacji aktorskiej: Przemysław Buksiński

 

Występują aktorzy Teatru Poddańczego: Agata Butwiłowska, Iga Eckert, Honorata Mierzejewska – Mikosza, Ewa Mrówczyńska, Mateusz Mikosza oraz gościnnie Przemysław Buksiński

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest nieodpłatny.

ZAPRASZAMY.

 

Dokładne informacje prosimy śledzić na stronach: www.teatrpoddańczy.pl oraz www.anioły24.pl oraz facebooku Teatru Poddańczego.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Kultura Dostępna.

 

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Miasto Bez Ogródek – Otwieramy Bramy, Luftujemy Dzielnice, Katowice