Banery Maniek

Miasto Bałuty – warsztaty dla dzieci

8 – 9.08.2015

MIASTO BAŁUTY // WARSZTATY DLA DZIECI

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6 – 13 lat na wyjątkowe warsztaty plastyczne, które odbędą się na Bałutach. Projekt w ramach 100. rocznicy przyłączenia Bałut do Łodzi.

Dzień I

// 8 sierpnia (sobota) // 10.00

Dzieci przynoszą zdjęcia, które lubią, uważają za ważne – mogą być to odbitki, wydruki lub pliki, ale też wycinki z gazet. Oryginały są kopiowane lub skanowane i oddawane dzieciom. Na ich podstawie wykonywane są wydruki na folii, które użyte będą podczas warsztatów w przestrzeni miasta.
Miejsce: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

Dzień II
// 9 sierpnia (niedziela) // 10.00

Dzieci wybierają szczeliny w chodniku, które im odpowiadają, np. ze względu na kształt, wielkość. Następnie wybierają zdjęcie, które chcą umieścić w chodniku. Chodnik zapełnia się ich ulubionymi fotografiami (buziami dzieci, uśmiechami itd.). Teraz dorośli, uwaga, nie deptać! Oglądać!
Miejsce: Bałuty, ul. Wojska Polskiego/Franciszkańska (zbiórka w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana)

Grupa: osoby w wieku 6-13 lat

Zapisy: warsztaty@centrumdialogu.com lub pod numerem 42 636 38 21
do wyczerpania miejsc

Prowadzenie:
Justyna Jakóbowska – absolwentka Wydziału Edukacji Wizualnej łódzkiej ASP. Zajmuje się sztuką w przestrzeni miejskiej, w swoich realizacjach sięga po różnorodne media. Kuratorka projektu Dobro i Piękno, który miał miejsce w przestrzeniach małych barów i warsztatów w łódzkim Śródmieściu. Pracowała z osobami z upośledzeniem umysłowym, jest animatorem warsztatów plastycznych. Laureatka grand prix w ogólnokrajowym konkursie Grafika Roku 2008.

Wydarzenie bezpłatne

Więcej o obchodach 100 lecia przyłączenia Bałut do Łodzi przeczytasz tutaj: MIASTO BAŁUTY