Miasto Aniołów

czwartek 07.10.2010 do czwartek 28.10.2010

Miasto Aniołów

Zespół w 2010 roku wydał płytę WANTED”, która cieszy się dużym zainteresowaniem w kraju i za granicą. Album zawiera trzynaście autorskich utworów skomponowanych przez lidera zespołu Krzysztofa Paula. W utworach przewija się klimat nowoczesnego miejskiego bluesa, ekspresja rocka oraz harmonia i melodyka z okolic jazzu. Całość utrzymana jest w spójnej konwencji muzyki instrumentalnej, improwizowanej, bogatej w różnorodne brzmienia i nastrojowe klimaty.

 

Czwartek 28 październik godz. 20.00

Paul Band

Miasto Aniołów Gdańsk ul. Chmielna 26

Wstęp 20,00 zł

Krzysztof Paul – gitara

Artur Jurek – piano

Karol Kozłowski – gitara basowa

Adam Golicki – perkusja

Krzysztof Paul – gitarzysta, aranżer, kompozytor. Laureat I miejsca Międzynarodowego konkursu gitarzystów jazzowych "GUITAR CITY 2003 "w Warszawie. Założyciel i lider zespołu PAUL BAND, z którym zajął I miejsce na "Przeglądzie Zespołów Bluesowych i Jazzowych 2004" w Gdyni, II miejsce na "Jazz Rock" 2003 w Olsztynie, był finalistą "Bielskiej Zadymki Jazzowej" oraz "Jazz Nad Odrą". Laureat "Srebrnego Tukana" na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej 2008 z zespołem No Limits. Nagrał kilkanaście płyt z różnymi wykonawcami (m.in. z zespołami: No Limits, Ajagore), w roku 2010 ukazuje się płyta "WANTED" zespołu PAUL BAND z jego autorską muzyką. Od 2009 zostaje ambasadorem gitar marki MAYONES oraz wzmacniaczy firmy MG AMP

Artur Jurek – pianista, hammondzista, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat Festiwalu Jazz Juniors. Współpracuje z Leszkiem Dranickim, Przemkiem Dyakowskim, Januszem Mackiewiczem, Jackiem Siciarkiem, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Maybe Theater Company, Hevelius Brass, Gdansk Philharmonic Brass, oraz z wieloma trójmiejskimi zespołami, jako muzyk sesyjny.

Adam Golicki – perkusista – Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, zdobywca I Miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Perkusyjnym szkół muzycznych we Wrocławiu, zdobywca nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni; współpracował z Piotrem Lemańczykiem, Maciejem Sikałą, Przemkiem Dyakowskim, Wojtkiem Staroniewiczem.

Karol Kozłowski – gitarzysta basowy, student Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. W 2008 roku wyróżniony na Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Współpracował z takimi znakomitościami polskiej sceny jak Kasia Cerkwicka, Marysia Sadowska, Tomasz Sowiński, Cezary Paciorek, Dariusz Herbasz, a także zespołami Blue Cafe oraz Kombii.

W 2006 roku kierownik muzyczny i aranżer spektaklu "Błogosławieni…Pieśni gospel" wystawionego w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Uczestnik licznych festiwali organizowanych m.in. przez TVP, wykładowca warsztatów muzycznych, muzyk sesyjny.

Informacje:

tel.: 504 025 222

Tel. 58 768 58 31

info@miastoaniolow.com.pl

www.miastoaniolow.com.pl

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie