Mia i biały lew – premiera DVD

sobota 11.05.2019 do sobota 25.05.2019

Mia_i_bialy_lew

Wzruszająca, tętniąca przygodą i przepięknie nakręcona w samym sercu dzikiej Afryki, opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i niezwykłego białego lwa. Produkcją filmu zajął się Jacques Perrin, odpowiedzialny m.in. za powstanie tak przełomowych dzieł, jak „Mikrokosmos” i „Makrokosmos”.

Jednym ze scenarzystów jest autor hitu „Jak wytresować smoka” wytwórni DreamWorks. Cudowną oprawę muzyczną skomponował Armand Amar twórca ścieżki dźwiękowej do trzech części popularnej serii „Bella i Sebastian”. Jeżeli kochacie wielką przygodę, głębokie wzruszenia i niepowtarzalne piękno dzikiej przyrody – nie możecie ominąć tego wyjątkowego filmu!

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.

Gatunek: przygodowy/ familijny
Produkcja: Francja 2018
Reżyseria: Gilles de Maistre
Scenariusz: Prune de MaistreWilliam Davies („Jak wytresować smoka”, „Johnny English: Nokaut”), Jean-Paul Husson
Obsada: Daniah De VilliersMélanie Laurent („Iluzja”, „Debiutanci”), Langley Kirkwood („Syn Boży”, „Dredd 3D”), Ryan Mac Lennan

W polskiej wersji językowej wystąpiła Martyna Wojciechowska – podróżniczka, dziennikarka i obrończyni praw zwierząt.

PREMIERA DVD – 24 czerwca

Dane techniczne DVD:

Język: polski dubbing 5.1

Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami

Czas: 94 min
Obraz: 16:9 (2.39:1)
Region: 2
Dodatki: zwiastun filmu

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także