Metamorfozy – Warsztaty rodzinne z cyklu Rodzinne Spotkania ze sztuką

ul. Szyperska 2/8, Poznań mapa

sobota 15.10.2022

Metamorfozy - Warsztaty rodzinne z cyklu Rodzinne Spotkania ze sztuką

Prowadzenie: Stefaniya Abbasova
Zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl

– dla dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami*

Naszym punktem odniesienia podczas warsztatu będzie portret (łac. protrahere – wydobyć na światło dzienne, wyjawiać, pokazać.) Przyjrzymy się kilku przykładom portretów wykonanych przez artystów, w różnorodnych stylach i różnymi technikami. Omówimy sposób wykonania tych prac i porozmawiamy o rożnych aspektach twórczości i emocjonalnym zaangażowaniu w proces tworzenia. Zastanowimy się nad głębszym znaczeniem portretu, bo to więcej niż tylko wizerunek. Zastanowimy się co możemy przekazać poza wyglądem? Poza wizerunkiem?

Następnie samodzielnie wykonamy portrety na blejtramach, używając nieoczywistych materiałów. Uczestnicy będą mogli tworzyć dzieło osobno albo w formie dialogu, pracując w parach lub grupach. Postaramy się jednak odejść od stereotypowego postrzegania portretu, skupiając się na wątku emocjonalnym i symbolistycznym. Wykonane prace będzie można zabrać ze sobą do domu.

*Opiekunowie towarzysza dzieciom w procesie tworzenia przez cały czas trwania warsztatu.

O PROWADZĄCEJ:
Stefaniya Abbasova – ur. w 1996 r. w Taszkencie, Uzbekistan. Artystka i edukatorka z Poznania. Absolwentka UAP, obecnie – doktorantka UAM w Poznaniu. Inspiruje się naturą, kulturami, podróżami, poezją, nauką, muzyką, literaturą, filozofią oraz językami obcymi. Specjalizuje się w edukacji artystycznej i malarstwie. Nie ustaje w twórczych poszukiwaniach siebie jako artystki, pedagoga i człowieka.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie