Mazurscy w  podróży. Porwanie Prozerpiny. Tom 2. Premiera książki

📅 piątek 11.10.2019 do piątek 25.10.2019
Mazurscy w  podróży. Porwanie Prozerpiny. Tom 2
Pamiętacie zakręconą rodzinkę Mazurskich i ich niesamowite przygody? Mazurscy nigdy nie mają dość zwiedzania i poznawania świata. Tym razem wybiorą się w podróż do Berlina, Akwizgranu, Bretanii i Normandii a po drodze…Z pewnością czeka ich wiele przygód. Drugi tom nowej serii podróżniczo-przygodowej Agnieszki Stelmaszyk już 16 października!

Gdy tylko zaczynają się kolejne wakacje, Mazurscy pakują walizki i wyruszają w następną podróż. Tym razem ich marzeniem jest zobaczenie na własne oczy Oceanu Atlantyckiego, zwiedzenie Berlina, Akwizgranu, Normandii, Bretanii i kilku innych ekscytujących części Europy.

Na pewno pamiętacie, że członkowie tej energicznej rodzinki przyciągają kłopoty jak magnes? Tym razem także znajdą się w samym centrum niebezpiecznej kryminalnej intrygi.

Czy kiedy Bunia stanie się główną oskarżoną w sprawie porwania tajemniczej Prozerpiny, Mazurskich zaczną śledzić podejrzani kowboje, a ich samochód zepsuje się w samym środku obcego kraju, rodzinie uda się bezpiecznie ukończyć podróż?

Agnieszka Stelmaszyk
Mazurscy w  podróży. Porwanie Prozerpiny. Tom 2

Grupa wiekowa: 10-12 lat

Agnieszka Stelmaszyk – polska autorka książek dla dzieci i młodzieży, podróżniczka. Ma na koncie wiele popularnych książek dziecięcych i młodzieżowych, w tym bestsellerową serię „Kroniki Archeo”. Mieszka z rodziną w Bydgoszczy.

O MAZURSKICH:

Takiej pozycji dla dzieci brakowało na polskim rynku wydawniczym! Niesamo-wicie wciągająca historia połączona z interesującymi ciekawostkami na temat różnych krajów. Jesteśmy równie zachwyceni co dzieciaki.
Wiola Wołoszyn, matkawariatka.pl

Rodzinne wyprawy to poważna sprawa. Tu nie ma miejsca na słabe nerwy – trzeba działać, wykazać się hartem ducha i zimną krwią.
Rodzina Mazurskich nie traci czasu. Czy tym razem w drodze uda im się nie wpaść w kłopoty? Czy raczej – jak podczas poprzednich wakacji – będą niczym bohaterowie filmu przygodowego? I czy zostaną wciągnięci w kolejną kryminalną intrygę?
Nie dajcie się zwieść. To nie jest zwykła książka o rodzinnych podróżach. Jest w niej mnóstwo tajemnic, zwrotów akcji i emocji. I oczywiście doskonałego humoru!
Tekstualna.pl

Jak podróżować, to z Mazurskimi! Dzięki nim poznasz świat bez wychodzenia z domu. Po lekturze pozostaje tylko się spakować i wyruszyć w podróż.
Niestatystyczny.pl

Mazurscy łączą to, co najlepsze w prozie Agnieszki Stelmaszyk: porywającą nar­rację, zaskakujące zwroty akcji i zmieniającą się scenerię, z ciepłymi, zabawnymi opisami rodzinnych perypetii.
Autorka po raz kolejny udowadnia, że czytanie może być porywającą przygodą. Chwilami emocje czytelnika są równe emocjom przeżywanym przez bohaterów!
Agnieszka Karp-Szymańska, czasdzieci.pl

Muszę wszystkich ostrzec – czytanie tej książki grozi natychmiastową ochotą na wyruszenie na wyprawę śladami Mazurskich! Wciąga równie mocno jak pierw­sza część przygód zakręconej rodzinki!
Sylwia Błaszczak, mamawdomu.pl

Polecaliśmy pierwszą część przygód rodziny Mazurskich, z niecierpliwością oczekiwaliśmy więc kolejnej. Ale to, że nam, blogerom, książka się spodobała, jest mniej istotne. Znacznie ważniejsze jest to, że spodobała się naszym dzieciom, bo to przecież do nich jest kierowana. Wybierzcie się w podróż z Mazurskimi i po­znajcie takie miejsca jak Berlin, Bretania, Normandia i wiele innych. Obiecujemy Wam, że z tą zwariowaną rodzinką nigdy nie będziecie się nudzić!
Madrzy-rodzice.pl

Należymy do osób, które czytają dzieciom na dobranoc, rodzina Mazurskich towarzyszyła nam więc nie raz, nie dwa… W tej książce jest wszystko – przygody, zagadka, genialne ilustracje, a przede wszystkim dobry humor. Obowiązkowa po­zycja dla dużych i małych!
Mama_w_meskim_swiecie

Na kartach pierwszej części Mazurskich zwiedziliśmy z zakręconą rodzinką spory kawałek świata. Druga część przeniosła nas do nowych, nieznanych nam miejsc, do których w przyszłości z chęcią się wybierzemy. „Porwanie Prozerpiny” to prawdziwa gratka dla dzieci i rodziców kochających podróże i kryminalne intrygi!
mama_i_maja