Mazowieckie Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu mapa

sobota 27.08.2016

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to placówka dostępna dla szerokiego grona odbiorców. Jest miejscem wzbudzającym zainteresowanie wielu osób; będących reprezentantami różnych grup społecznych i wiekowych. Dostrzegając potrzeby osób niepełnosprawnych i starając się im sprostać muzeum dba także – w miarę swych możliwości – o dostępność oferty oraz prezentowanej ekspozycji  dla osób z dysfunkcjami.

W ostatnią sobotę sierpnia na terenie skansenu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Mazowieckie Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych. To propozycja dla wszystkich osób z dysfunkcjami, które chciałyby zwiedzić muzealną ekspozycję, wysłuchać koncertu muzyki ludowej oraz skorzystać z licznych, przygotowanych specjalnie na tę okoliczność atrakcji. A to wszystko za symboliczną opłatą – specjalnie dla osób niepełnosprawnych, jak i ich opiekunów wprowadzone zostały bilety wstępu w promocyjnej cenie 2 zł.

27 sierpnia w godz. 10.00 – 18.00 muzeum proponuje zwiedzanie wystawy Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych prezentowanej w 10 zagrodach chłopskich z przełomu XIX i XX w. oraz ekspozycji stałych prezentowanych w dworze ziemiańskim, galerii rzeźby i powozowni. Na terenie ekspozycji odbywać się będą liczne warsztaty rzemiosła i rękodzieła ludowego. Każdy będzie mógł ujrzeć przy pracy szewca, plecionkarza i kowala. W ramach warsztatów  papieroplastyki uczestnicy własnoręcznie wykonają bibułkowe kwiaty, a podczas pokazów powroźnictwa z bliska przyjrzą się wykonywaniu lin i powrozów. Odbędzie się także konkurs wiedzy ekologicznej pod patronatem Starosty Sierpeckiego, a wolontariusze ze Stowarzyszenia SZANSA NA ŻYCIE z Sierpca przygotowali liczne konkursy z nagrodami. Ponadto każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach garncarstwa i przekonać się, w jaki sposób powstają gliniane naczynia.

Podczas Mazowieckich Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych nie zabraknie też ludowych akcentów muzycznych. Przy karczmie skoczne melodie przygrywać będzie wiejska kapela, a na scenie amfiteatru zagości Zespół  Pieśni i  Tańca Ziemi Kutnowskiej. Specjalnie z okazji Mazowieckich Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych członkowie zespołu przygotowali warsztaty muzyczne, do udziału w których zaproszeni zostaną wszyscy uczestnicy imprezy.

Muzyczną część artystyczną zaprezentuje Zespół MANABA z Publicznego Gimnazjum w Mochowie.

Dodatkową atrakcją będą przejażdżki wozem konnym po terenie ekspozycji.

Mazowieckie Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych to doskonała okazja ku temu, by otworzyć się na potrzeby osób niepełnosprawnych. Bo w rzeczywistości wszyscy mamy podobne marzenia i dążenia.

Aby usprawnić wejście na teren skansenu, grupy zorganizowane prosimy o wcześniejsze dokonywanie rezerwacji przyjazdu drogą mailową: rezerwacje@mwmskansen.pl lub telefoniczną: nr tel.24 275 28 83 wew. 36 lub 37.

Program imprezy:

Amfiteatr:

  • Godz.: 11.00 – ogłoszenie konkursu ekologicznego pod patronatem Starosty Sierpeckiego
  • Godz.: 11.10 – występ artystyczny Zespołu MANABA z Publicznego Gimnazjum w Mochowie
  • Godz.: 11.30 – koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
  • Godz.: 12.30 – 15.00 – konkursy prowadzone przez Stowarzyszenie SZANSA NA ZYCIE z Sierpca
  • Godz.:12.30 – 15.00 –  warsztaty plastyczne z udziałem uczestników imprezy: papieroplastyki i garncarstwa

Teren ekspozycji

  • Godz.:  10.00 – 18.00 – wystawa ROK POLSKI W TRADYCYJNYCH ZAJECIACH CODZIENNYCH prezentowana w zagrodach chłopskich z końca XIX i początku XX w.
  • Godz.: 10.00 – 18.00 – koncerty wiejskiej kapeli przy karczmie
  • Godz.: 10.00 – 18.00 – prezentacje wiejskiego rzemiosła i rękodzieła: tkactwa, plecionkarstwa, kowalstwa, szewstwa,  itp.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Mazowieckie Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

  Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zajmuje się gromadzeniem i ochroną zabytków kultury ludowej. Rejon badań prowadzonych przez Muzeum Wsi Mazowieckiej obejmuje swym zasięgiem przede wszystkim teren Mazowsza północno-zachodniego, zwanego również Mazowszem Starym, w skład którego wchodzą …

Więcej

Adres:

ul. Gabriela Narutowicza 64
09-200 Sierpc


Kontakt:

0 - 24 275 28 83, 0 - 24 275 5
skansen@mwmskansen.pl
http://www.mwmskansen.pl

Zobacz także