Mazowieckie Dni Integracji – Integracja poprzez folklor

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu mapa

sobota 25.08.2018

dzieci do lat 7 - bezpłatne / 2 zł/ 13 zł / 18 zł/ 49 zł

Mazowieckie Dni Integracji - Integracja poprzez folklor

W ostatnią sobotę wakacji, 25 sierpnia Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza do wspólnego przełamywania barier podczas XI Mazowieckich Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie ma charakter rodzinnego pikniku. Jego celem jest pokonywanie uprzedzeń, wymiana doświadczeń i dialog na temat problemów z jakimi każdego dnia spotykają się osoby sprawne inaczej. Tego dnia obowiązywać będzie specjalny bilet wstępu na teren muzeum dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w cenie 2 zł.

Wśród wielu propozycji, które znalazły się w programie imprezy każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Osoby biorące udział w wydarzeniu zwiedzą wystawę „Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych” prezentowaną w 10 zagrodach chłopskich i 2 dworach ziemiańskich z przełomu XIX i XX wieku. Ekspozycję uzupełnią pokazy prac gospodarskich i rękodzieła ludowego. Uczestnicy odwiedzą wiejską tkaczkę pracującą przy krosnach i praczkę piorącą koszule. Zajrzą do warsztatów plecionkarza, kowala i szewca. Zasiądą z garncarzem do koła garncarskiego, by wykonać własne naczynia. Poznają też magię bibułowych kwiatów podczas warsztatów papieroplastyki i posmakują świeżo ubitego masła z chrupiącym chlebem. Chętni będą mogli też skorzystać z przejażdżek konnych i podziwiać panoramę skansenu z siedzenia bryczki.

To nie koniec atrakcji. Na leśnej polanie zapłonie ognisko, na którym upieczone zostaną kiełbaski. Uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności taneczne na parkiecie, a tancerzom do rytmu zagra wiejska kapela Pana Jacka. Skoczne melodie i wesołe przyśpiewki sprawią, że nogi same porwą do pląsów. Uczestnicy wykażą się też w konkurencjach wymagających nie tylko sprytu, zręczności i celnego oka, ale przede wszystkim poczucia humoru i odwagi zmierzenia się z własnymi ograniczeniami.

Ceny biletów wstępu:

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

  • bilet specjalny Mazowieckie Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych (dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów): 2 zł
  • bilet normalny: 18 zł
  • bilet ulgowy: 13 zł
  • dzieci do 7 lat – wstęp bezpłatny
  • bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + 2 dzieci do 16 roku życia): 49 zł

Współorganizatorami wydarzenia są Burmistrz Miasta Sierpc, Starostwo Powiatowe w Sierpcu oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka „Szansa na Życie” w Sierpcu. Pełen program imprezy dostępny jest na stronie mwmskansen.pl. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Mazowieckie Dni Integracji – Integracja poprzez folklor

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

  Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zajmuje się gromadzeniem i ochroną zabytków kultury ludowej. Rejon badań prowadzonych przez Muzeum Wsi Mazowieckiej obejmuje swym zasięgiem przede wszystkim teren Mazowsza północno-zachodniego, zwanego również Mazowszem Starym, w skład którego wchodzą …

Więcej

Adres:

ul. Gabriela Narutowicza 64
09-200 Sierpc


Kontakt:

0 - 24 275 28 83, 0 - 24 275 5
skansen@mwmskansen.pl
http://www.mwmskansen.pl