Matki i córki – rzemieślniczki, przyjaciółki. Warsztat tradycji świątecznych w staropolskiej kuchni

Muzeum Narodowe w Warszawie, al. Jerozolimskie 3 mapa

sobota 03.12.2022

15

Grudzień to doskonały czas, by przypomnieć sobie, w jaki sposób niegdyś obchodzono święta Bożego Narodzenia, w jaki sposób się do nich przygotowywano i przystrajano dom. Czy tradycje świąteczne bardzo się zmieniły? Podczas warsztatów porozmawiamy o dawnych przesądach związanych z Wigilią, nakryciem stroju oraz o potrawach, które, w zależności od regionu, powinny się na nim znaleźć.

W trakcie warsztatów zapoznamy się ze staropolskim przepisem umieszczonym w jednej z najstarszych ksiąg kucharskich, który stanie się inspiracją do wspólnego wykonania słodkiego, świątecznego posiłku.

bilety w sprzedaży  od 29 listopada

Termin: sobota, 3 grudnia 2022, godz. 14.30
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny
Dla kogo: matki z córkami (w wieku 9–13 lat)
Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 15 zł, bilet wstępu dla opiekuna 15 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie

Muzeum Narodowe w Warszawie - warsztaty dla dzici i rodzin, warsztaty dla szkół i przedszkoli.

Muzeum Narodowe w Warszawie

Zapraszamy na wirtualny spacer po Muzeum Narodowym w Warszawie