Marcowe Gdańskie Miniatury śladami kościołów Głównego Miasta

📅 poniedziałek 09.03.2015 do środa 18.03.2015
Marcowe Gdańskie Miniatury śladami kościołów Głównego Miasta

W marcu podczas spaceru Gdańskich Miniaturach dzieci i młodzież odwiedzą jeden z gdańskich symboli – Bazylikę Mariacką, największy na świecie kościół zbudowany z cegły. Podczas wędrówki dowiedzą się dlaczego jeszcze obiekt jest wyjątkowy. W kościele zobaczą wiele zabytków, m.in.: rzeźbę Pięknej Madonny z 1420 roku czy Pietę z 1390 roku. Odwiedzą także jedyny w centrum miasta kościół, wybudowany w stylu barokowym oraz dowiedzą się, gdzie modlili się obecni w Gdańsku Anglicy.

Spacer z przewodniczką i portalem iBedeker odbędzie się 18 marca. Prosimy o zgłoszenia do dnia 9 marca (poniedziałek) 2015 r. z podaniem nazwy szkoły/placówki kultury/grupy nieformalnej i ilości uczestników, wybranej godziny, nazwisk oraz telefonów kontaktowych osób, które 18 marca będą towarzyszyć grupie dzieci i młodzieży (na każde 15 osób przypada jeden opiekun), na adres e-mail: miniatury@ikm.gda.pl. Potwierdzenia zostaną przesłane drogą e-mailową do 11 marca (środa) 2015 r.

Opis trasy, mapka do pobrania i formularz konkursowy są dostępne na stronie:

www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl.