Mapy pamięci. Warsztaty plastyczno-wspomnieniowe. Tychy

Stary Magistrat, pl. Wolności 1 mapa

sobota 06.08.2022

Mapy pamięci. Warsztaty plastyczno-wspomnieniowe. Tychy

Warsztaty manualne dla wszystkich, niezależnie od wieku, także dla gości z Ukrainy, oparte na pracy z archiwalnymi fotografiami i wspomnieniami.
Zygmunt Kubski, fotograf amator, obserwator rozbudowy Tychów, autor ogromnego zbioru fotografii ukazujących miasto w różnych momentach, przebył drugą drogę zanim trafił do Tychów. Wywodził się z majątku ziemskiego Winnica w wielkopolskim Trzemesznie (w czasie wojny zajętym przez wojsko niemieckie, po wojnie rozparcelowanym). To historia utraty, zmiany i wędrówki. Tuż przed śmiercią z pamięci odtworzył plan gospodarstwa, który zobaczyć można na wystawie „Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”. Podczas spotkania, poprzez archiwalne fotografie i osobiste wspomnienia, spróbujemy odtworzyć nasze utracone lub opuszczone miejsca, tworząc na papierze własne mapy pamięci.

Uczestników i uczestniczki prosimy o przyniesienie fotografii (mogą być zapisane w pamięci telefonu/aparatu), ukazujących ważne miejsce i osoby z nim związane.

Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

 

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1
prowadzi: Anna Kura
tłumaczy: Sofiia Moseichuk
zapisy: + 48 887 450 212 (także SMSem, podając datę i liczbę osób, np.: 6.08/2), a.kura@muzeum.tychy.pl
wstęp wolny

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie