Manufaktura gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Manufaktura
📅 sobota 12.01.2019 do niedziela 13.01.2019
Manufaktura gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Dwa dni, 340 wolontariuszy, 27 licytacji, setki atrakcji – tak w skrócie można opisać 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w Manufakturze. Jak co roku Manufaktura włącza się w wielką zbiórkę na rzecz potrzebujących dzieci – w tym roku zarejestrowaliśmy największy w Łodzi sztab.

Dwa Dni – 27. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 13 stycznia na rynku Manufaktury. Jednak już w sobotę 12 stycznia, przez cały dzień w galerii handlowej będą się odbywały wydarzenia towarzyszące finałowi. Tego dnia na terenie centrum będą mogli kwestować tylko wolontariusze Sztabu Manufaktury.

340 wolontariuszy – aż tylu młodych ludzi z puszkami będzie przez dwa dni kwestować w Manufakturze. To największy sztab w Łodzi! Siedziba sztabu mieście się w lokalu pomiędzy restauracjami PINI i Anatewka.

27 licytacji – W sobotę w rotundzie galerii handlowej Zbyszek Pietrzak z Pokojowego Patrolu WOŚP przeprowadzi 27 licytacji na 27. Finał. Przedmioty na licytację przekazali znani łodzianie min.: Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, rekordzistka Polski w pływaniu i medalistka Mistrzostwa Świata, Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, posłanka Małgorzata Niemczyk czy raper i motywator Przemek „DSM” Wieczorek.

Setki atrakcji – w sobotę w galerii handlowej, a w niedzielę na rynku Manufaktury, będą z nami kwestować: studenci, ratownicy medyczni, strażacy, członkowie grup rekonstrukcyjnych, motocykliści, hodowcy zwierząt, strażnicy miejscy, instruktorzy nauki jazdy, sportowcy, straż wodna, sokolnicy i fani motoryzacji.

Sobota – Przez cały dzień w galerii handlowej, licytacjom będą towarzyszyły występy i pokazy. Już o 11:27, na rozpoczęcie licytacji, zabrzmi hit „Hey Joe” zagrany na 27 gitar. Zaplanowano również występy tancerzy z Egurrola Dance Studio Manufaktura, zagra Orkiestra Dęta ZHP-OSP Uniejów, wystąpią dzieciaki ze School of Music. Miłośnicy motoryzacji mogą liczyć na atrakcje przygotowane przez Fun and Drive, a także na spotkanie z motocyklistami z grup Berserkers, Dark Squadron i harleyowcami z HOG Akcję będą też wspierać studenci z IFMSA, którzy przeprowadza pomiary ciśnienia i glikemii przygodnej, a także składu ciała, wraz z poradami dietetycznymi. Pojawi się też Szpital Pluszowego Misia i stoisko dotyczące profilaktyki depresji i higieny snu. Nowością będzie w tym roku Virtual House – czyli stanowisko z goglami VR. Pojawią się również zawodnicy, sztab szkoleniowy i działacze aktualnego Mistrza Polski w rugby – Master Pharm Budowlani Łódź.

To tylko cześć wydarzeń towarzyszących, które odbędą się w sobotę (12.01) w galerii handlowej Manufaktury w godzinach 11:27 – 21:59.

W niedzielę atrakcje i koncerty będą się odbywały na rynku Manufaktury, jednak wejście główne do galerii handlowej będzie otwarte. To tam od 10 do 20 będzie powstawać serce ze złotych monet. Również w tej części galerii stanie część stanowisk medycznych, miedzy innymi: Fundacja Diabeciaki, badania HCV i IFMSA. Tego dnia czynny w godzinach 10 – 20 będzie też food court.

Niedziela– na rynku Manufaktury już od godziny 11 – będzie się grało! Łodzianie mogą liczyć na dziesiątki atrakcji: wśród nich prezentacje grup rekonstrukcyjnych, sportowe samochody, przejażdżki na kucykach, wesołe miasteczko, pokazy sprzętu strażackiego i zabytkowych samochodów.

Do Manufaktury wraca ulubiony przez łodzian Diabelski Młyn – a dla tych, którzy chcą podziwiać panoramę Manufaktury z mniejszej wysokości, zaplanowano 10-metrowe wjazdy podnośnikiem koszowym.
W Alei Dobrego Smaku instruktorzy Autoszkoły Driver zaproszą chętnych na pokazowe jazdy, a na rynku przy Go Sporcie na fanów motoryzacji czekają sportowe bryki, Fun&Drive i Łowcy Blasku.

Będzie można posilić się gorącą grochówką z kuchni polowej czy smakołykami z jarmarcznego domku gastronomicznego.

Podobnie jak w ubiegłym roku, na rynku w ciągu dnia artyści z agencji Długi Stół będą rzeźbić ogromne lodowe serce. Będzie można im pomóc.

Przy lodowisku ustawi się 27 różnokolorowych maluchów z Klubu Malucha, wzdłuż trasy tramwaju natomiast kwestować będą właściciele zabytkowych samochodów, Gazika czy Żuka Strażackiego.
W namiocie przed galerią handlową można będzie rozegrać turniej w bule. Na rynku w ciągu dnia odbędą się też pokazy tańca dla seniorów i pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez PCK i studentów Uniwersytetu Medycznego.

Straż Miejska zaprasza na przejażdżki kucykami, Związek Łowiecki zaprezentuje swoich podopiecznych oraz zaprosi na specjały z kuchni polowej.

Strażacy z OSP Wiskitno, Jędrzejów i Mikołaje zaprezentują niezwykły pokaz cięcia samochodowego wraku i uwalniania rannych. Do godziny 16.00 będzie można podziwiać wozy i pojazdy Straży Pożarnej oraz Straży Wodnej.
Na swoje występy o godzinie 11, 12 i 13.00 zaprasza również Szkocka Orkiestra Dęta Pipes&Drumes.

Koncerty – w niedzielę od godziny 16 na scenie na rynku Manufaktury rozpoczną się koncerty, które co roku są jedną z najważniejszych atrakcji WOŚP. Wystąpią kolejno: ZAWIERKA, Konkubent, Yogo, Naked Root, Navi, Zdrowa Woda, Normalsi, Sebastian Wojtczak, a gwiazdą wieczoru będzie niezwykle energetyczny zespół Enej. Koncert finałowy zaplanowano tuż po godzinie 20 – po światełku do nieba.