Mamy kalendarz – nie tylko dla mamy

środa 29.09.2021 do niedziela 17.10.2021

Mamy kalendarz – nie tylko dla mamy

Obudzić, przywieźć, odebrać, przypilnować, kupić, uprać, ugotować, umówić, poczytać, wyjść z psem, poćwiczyć, odpocząć, obejrzeć razem film, spotkać, posprzątać … itd., itp. Życie! Znamy to wszyscy i jakoś ogarniamy.

Czy można sobie to jakoś ułatwić i umilić? Nam z pomocą przychodzi MaMy Kalendarz, który został zaprojektowany przez rodziny dla rodzin.

Jaki jest MaMy Kalendarz? Można z pewnością zacytować opinię jednej z wielu rodzin, która korzysta z niego od lat i napisała o jego zaletach w ten sposób:

Kalendarz rewelacja. Plastikowa nakładka to bardzo dobre rozwiązanie. Służy nam do naniesienia planu lekcji, stałych zajęć dodatkowych oraz treningów. Haczyk na pisak i nareszcie nie muszę szukać długopisu 😊 na pierwszy rzut oka wiem kiedy jest luźniejszy dzień, czy żadne zajęcia ze sobą nie kolidują. No i kalendarz obejmuje „mój” rok, tzn. ten od września do sierpnia a nie stycznia do grudnia 😉 przy tym jest ładnie i solidnie wykonany – napisała Pani Agata.

podpisany MaMy kalendarz

No to zacznijmy od początku, o co chodzi z tymi wszystkimi gadżetami w kalendarzu?

Rubryki

MaMy Kalendarz to tygodniowy planner rodzinny na rok szkolny. Jest podzielony na rubryki, które można podpisać swoim imieniem. Każdy w rodzinie ma wtedy swoją przestrzeń do planowania w tygodniu: zajęć dodatkowych, obowiązków, specjalnych okazji, umówionych wizyt lekarskich i wielu innych wydarzeń. Każda rodzina ma tego dużo, a kiedy dzieci jest więcej niż jedno, to pogodzenie wszystkich planów staje się nie lada wyzwaniem i możemy mówić o rodzinnej logistyce 😉

Mamy kalendarz – dzieci piszą i przyklejają naklejki

Nakładka

Przezroczysta nakładka to sprytny wynalazek! Jest na niej naklejka, która służy do podpisania imion wszystkich domowników. Zaznaczamy na niej także wszystkie zajęcia, które powtarzają się regularnie, tzw. zajęcia dodatkowe. Dzięki temu nie musimy przepisywać ich z tygodnia na tydzień w poszczególne rubryki. Po skończonym tygodniu wystarczy odpiąć nakładkę i przełożyć ją na kolejną kartę i już wszystko znowu mamy na widoku.

nakładka – Mamy kalendarz

Plan lekcji

Bez czego nie możemy sobie wyobrazić każdego dnia roku szkolnego? Chcemy nie chcemy, plan lekcji to jedna z ram dnia naszych pociech, którą musimy wziąć pod uwagę planując zajęcia dodatkowe czy inne przyjemności. W wielu szkołach plany zmieniają się przez cały wrzesień, ale kiedy są wreszcie stabilne można wpisać je na dołączonych planach i nakleić na nakładkę. Wtedy będą zawsze widoczne na kalendarzu, gotowe do skonsultowania naszych zmieniających się planów.

Mamy kalendarz – rubryki

Naklejki

Na tę samą nakładkę naklejamy regularne zajęcia dodatkowe, które też będą zawsze na widoku ilekroć spojrzymy na nasz planner. Żeby wszystko było przejrzyste i ważne sprawy wybijały się na pierwszy plan korzystamy z dołączonych do zestawu kolorowych naklejek przypominających.  Naszym młodszym dzieciom naklejki ułatwiają zorientowanie się w tygodniu, przypominają o nadchodzących zajęciach dodatkowych. Dzieci uczą się też, że muszą pamiętać o np. spakowaniu okularków do pływania lub worka z korkami do piłki nożnej. Widzimy, że pomaga im to też w ich usamodzielnianiu, a każdy rodzic czeka i cieszy się na ten moment kiedy dzieci przejmują krok po kroku odpowiedzialność za swoje obowiązki.

naklejki – Mamy kalendarz

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Lista zakupów

Kolejna zaleta to lista zakupów w kalendarzu. Jeśli tak jak u nas MaMy Kalendarz staje się domowym centrum zarządzania, to lista zakupów odgrywa bardzo ważną rolę. Każdy w rodzinie może swobodnie dopisać swoją potrzebę (czy to jest plastelina na plastykę czy jesienne buty ;). Doceniamy też kiedy dzieci dopisują do listy produkty, które się kończą i warto o nich pamiętać przy najbliższych zakupach. Lista jest perforowana i podzielona na mniejsze fragmenty, dzięki temu łatwo oderwać tyle ile rzeczywiście potrzeba i zabrać ze sobą do sklepu).

lista zakupów – Mamy kalendarz

Pisak

Wszystkie plany, sprawy do załatwienia i listę zakupów zapisujemy pisakiem, który jest przymocowany do MaMy Kalendarza. Ma on swoje honorowe miejsce i dzięki temu zawsze jest pod ręką kiedy trzeba coś zapisać.

pisak pod ręką – Mamy kalendarz

Kieszonka

Kiedy natomiast trzeba coś przechować, jak np. zaproszenie na urodziny, skierowanie, paragon i inne ważne karteluszki to pojemna kieszonka kalendarza przyjmie je wszystkie żeby się nie zgubiły! Małe rzeczy, a cieszą.

kieszonka- Mamy kalendarz

Nie tylko dla mam

Widzicie już, że MaMy Kalendarz pomimo swojej mamowej nazwy to tak naprawdę planner nie tylko dla mam, ale dla całej rodziny! Wszyscy w rodzinie mamy kalendarz, bo każdy znajdzie tu swoje miejsce i będzie też na bieżąco z planami pozostałych członków rodziny. W tegorocznym wydaniu na rok szkolny 2021/22 pojawiły się cotygodniowe inspiracje napisane przez ojców. Jesteście ciekawi kto podzielił się swoim tatowym doświadczeniem. Zajrzyjcie koniecznie do środka kalendarza po dawkę solidnej inspiracji.

www.mamykalendarz.pl

Mamy kalendarz
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie