MaMa w Kinie Praha

📅 środa 07.05.2014
MaMa w Kinie Praha

Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu „Imigrantka" w reżyserii Jamesa Graya.

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha, stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 7 maja o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie „Jak uczyć dzieci języka obcego", które poprowadzi Magdalena Matuszewska.

W szybko globalizującym się świecie znajomość języków obcych stała się wręcz nieodzowna. Obecnie trudno jest znaleźć pracę nie znając ani jednego języka obcego. Dlatego coraz częściej rodzice zapisują dzieci na różnego rodzaju kursy już w wieku przedszkolnym, a nawet i wcześniej. Kiedy zacząć uczyć swoją pociechę języka obcego? Jak sprawić by nauka ta jak najbardziej przypominała zabawę i pozwalała dziecku przyswajać język w sposób naturalny? Jak powinny wyglądać zajęcia z języka obcego, by dzieci chętnie w nich uczestniczyły? Na te i inne pytanie postaramy się odpowiedzieć na naszym spotkaniu. Magdalena Matuszewska opowie o tym, w jaki sposób dzieci uczą się języków obcych, jak rodzice mogą wspomóc dzieci w tej nauce i jak ważna jest współpraca lektora z rodzicami. Po prelekcji, podczas trwania seansu pani Magda przeprowadzi dla dzieci pokazową lekcję hiszpańskiego.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Matuszewska: iberystka i lektorka języka hiszpańskiego, absolwentka Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim, założycielka szkoły językowej Hola Amigos, specjalizującej się w nauczaniu dzieci języka hiszpańskiego. Prywatnie szczęśliwa mama dwójki rozrabiaków. Zawodowo wiele lat związana z PR-em i marketingiem, po urodzeniu dzieci zdecydowała się połączyć przyjemne z pożytecznym – miłość do dzieci i pasję do języka hiszpańskiego, czego efektem jest szkoła Hola Amigos. Pani Magda od trzech lat prowadzi pełne śmiechu i zabawy autorskie zajęcia z języka hiszpańskiego w jednym z warszawskich przedszkoli.

Szkoła Hola Amigos realizuje zajęcia z języka hiszpańskiego dla dzieci w przedszkolach i szkołach. Więcej o szkole na www.holaamigos.pl i FB: facebook.com/HolaAmigosHiszpanskiDlaDzieci.

Po spotkaniu zapraszamy na film „Imigrantka" w reżyserii Jamesa Graya.

Imigrantka" Film nominowany do Złotej Palmy MFF w Cannes. W rolach głównych zobaczymy – laureatkę Oscara Marion Cotillard, Joaquin Phoenix i Jeremy Renner. Akcja filmu rozgrywa się w Ameryce czasów prohibicji i opowiada o trójkącie miłosnym między Polką i dwoma Amerykanami. W 1921 roku, dwie młode Polki, siostry – Ewa i Magda wyruszają do Ameryki w poszukiwaniu lepszego życia. Zanim jednak spełni się ich amerykański sen, muszą przejść selekcję na Ellis Island. Chora na gruźlicę Magda zostaje zatrzymana i poddana kwarantannie, a zdana tylko na siebie Ewa rozpoczyna zdobywanie Ameryki na własną rękę. Niestety szybko przekonuje się, że młoda Polka bez znajomości i referencji na Manhattanie nie może liczyć na zbyt wiele. Trafia na ulicę, gdzie jej przewodnikiem i opiekunem zostaje Bruno (Joaquin Phoenix), który wciąga ją w nowojorski półświatek brudnych interesów i prostytucji. Ewa przypadkowo poznaje również kuzyna Brunona — Orlando (Jeremy Renner), który swoimi obietnicami na nowo rozbudzi w dziewczynie marzenia i nadzieje.

Zapraszamy wszystkie Mamy na konsultacje z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kinie Praha. W ramach cyklu Mama w Kinie Praha jest możliwość skorzystania z indywidulanych konsultacji ZUS. Eksperci udzielają porady na temat zasiłków macierzyńskich, dodatkowych urlopów macierzyńskich, urlopów rodzicielskich, ubezpieczeń niań oraz ubezpieczeń osób sprawujących osobistą opiekę nad dzieckiem. Dodatkowo można dowiedzieć się, co to jest Platforma Usług Elektronicznych ZUS oraz założyć profil internetowy. Zapraszamy na konsultacje ZUS w Kinie Praha.

Cykl MaMa w Kinie Praha jest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej jest przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali jest dostępne miejsce do przewijania, pieluchy oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Dla starszych dzieci w holu kina zorganizowany jest kącik, wyposażony w gry, zabawki i książki. Animatorki opiekują się dziećmi podczas oglądania filmu przez dorosłych.

Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha!

7 maj, środa

start godz. 11.00,