Mama Mu i ekologia w Laboratorium Wyobraźni

Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46 mapa

niedziela 24.06.2018

Mama Mu i ekologia w Laboratorium Wyobraźni

W niedzielę, 24 czerwca spotkamy się z nieprzeciętną krową, która niestrudzenie spełnia swe marzenia. Zapraszamy na spotkanie z książką „Mama Mu na huśtawce”, podczas którego posłuchamy przygód Mamy Mu czytanych przez znakomitych lektorów, a następnie poznamy bliżej świat tej nietuzinkowej krowiej mamy podczas warsztatów ekologicznych!

W programie:

  • Posłuchaj, poczytaj, czyli spotkanie z bohaterami książki „Mama Mu na huśtawce” autorstwa J. i T. Wieslander. Usiądziemy wygodnie na poduszkach i poznamy przygody nieprzeciętnej krowy i jej przyjaciół czytane przez znakomitych lektorów.
  • Poeksperymentuj, czyli warsztaty ekologiczne „Krowa buduje piramidę”, w trakcie których dowiemy się, co by się stało, gdyby zabrakło pszczół, dlaczego rzepy czepiają się krowiego ogona oraz co mają ze sobą wspólnego biedronki, mszyce i mrówki. Poznamy krowi ekosystem, dzięki czemu zrozumiemy, dlaczego Mama Mu tak ochoczo organizuje sobie wędrówki po okolicy. Ponadto zbudujemy piramidę troficzną, czyli konstrukcję, która w niezwykły sposób pomoże nam zrozumieć pojęcie ekologii.

Najnowszy cykl warsztatów pozwalających doświadczać przygód wraz z bohaterami książek w niezwykle barwnej przestrzeni Laboratorium Wyobraźni organizowany jest przez Laboratorium Wyobraźni PPNT we współpracy z Fundacją Słowo i Kropka oraz Wydawnictwem Zakamarki.

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
doświadczenie

Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum popularyzacji nauki, w którym doskonale bawią się i dzieci, i dorośli. W Laboratorium Wyobraźni tłumaczymy zagadki otaczającego nas świata.

Laboratorium Wyobraźni jest otwarte dla indywidualnych zwiedzających w weekendy i …

Więcej

Adres:

ul. Rubież 46, budynek A2, wjazd 3

Kontakt:

735 981 666
wyobraznia@ppnt.poznan.pl
https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/
facebook

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także