Mały muzealnik poznaje Gliwice Spotkanie drugie: Uwaga! Tu Gliwice

Radiostacja Gliwice mapa

sobota 16.11.2019

Mały muzealnik poznaje Gliwice Spotkanie drugie: Uwaga! Tu Gliwice

Dla tych, którzy poznali już poszczególne działy naszego Muzeum, ale też dla zupełnych nowicjuszy, przygotowaliśmy kontynuację cyklu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem!

Tym razem idziemy o krok dalej – będziemy zwiedzać wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach, a wiosną również miejsca ważne dla naszego miasta! Pora, by mali muzealnicy zobaczyli na własne oczy eksponaty, o których rozmawialiśmy w poprzednich edycjach cyklu, zgromadzone w Willi Caro, Zamku Piastowskim, Oddziale Odlewnictwa Artystycznego, Radiostacji Gliwickiej, Domu Pamięci Żydów Górnośląskich. Na zajęciach dowiemy się ponadto, jak wygląda praca przewodników muzealnych, którzy oprowadzą nas po poszczególnych Oddziałach, oraz przewodnika miejskiego, gdy wyruszymy w teren, poszukując historii zapisanej w murach Gliwic. Każdej z tych podróży będzie towarzyszył drukowany przewodnik po mieście, który sami uzupełnimy, a także mapa, która pomoże nam odnaleźć się w terenie. Po tak intensywnym kursie czeka nas oczywiście nagroda! Na ostatnich, podsumowujących zajęciach każdy uczestnik otrzyma Dyplom Małego Przewodnika, który będzie go upoważniał do darmowego wejścia do jednego z Oddziałów Muzeum wraz z opiekunami – nasi mali adepci muzealnictwa będą mogli wcielić się w rolę przewodnika i oprowadzić swoich najbliższych po wybranym obiekcie. Stworzymy także swoją własną makietę Gliwic, zawierającą specjalnie przygotowane miniatury odwiedzonych obiektów. Zapraszamy! Koszt udziału w zajęciach to tylko złotówka!

Przygodę z Oddziałami Muzeum rozpoczynamy od najważniejszego (i najwyższego!) punktu w Gliwicach – Radiostacji. Nasi początkujący przewodnicy poznają historię miejsca, które stało się symbolem na skalę światową. Symbolem tragicznym, ale również będącym po prostu punktem łączności radiowej. Oprócz poznania dziejów tego miejsca będzie więc okazja do zapoznania się z urządzeniami, które znajdują się w budynku. Przekonamy się na własne oczy, że urządzenie, które dziś mieści się w malutkim odbiorniku radiowym, kiedyś zajmowało całe pomieszczenie!

Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Koszt udziału w zajęciach – to 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.

gliwicki-rynek-i-okolice

Muzeum w Gliwicach

Muzeum w Gliwicach jest jednym z najstarszych muzeów na Górnym Śląsku. Powstało w 1905 roku jako Muzeum Górnośląskie (Oberschlesisches Museum). Od 1945 r. funkcjonuje pod nazwą Muzeum w Gliwicach.   W 1934 r. placówka otrzymała od miasta, …

Willa Caro - główna siedziba muzeum
Skrytka pocztowa 285
ul. Dolnych Wałów 8a
tel. (48) (32) 231 08 54
fax: (48) (32) 230 73 66
info@muzeum.gliwice.pl

Zamek Piastowski
ul. Pod Murami 2
tel. (48) (32) 231 44 94
fax: (48) (32) 230 73 66

Oddział Odlewnictwa Artystycznego
ul. Robotnicza 2
tel. (48) (32) 338 15 81
Na terenie
Gliwickich Zakładów
Urządzeń Technicznych

Muzeum Historii Radia i Sztuki Mediów Radiostacja Gliwice
ul. Tarnogórska 129
tel. (48) (32) 300 04 04

info@muzeum.gliwice.pl

Boże Narodzenie z 5.10.15.