Mały książkomaniak zaprasza po raz szósty!

Dom Kultury „502”, Sacharowa 18 w Łodzi
📅 poniedziałek 23.04.2018
Mały książkomaniak zaprasza po raz szósty

Widzewskie Domy Kultury zapraszają na szóstą edycję Małego książkomaniaka, która zostanie zainaugurowana 23 kwietnia podczas imprezy pt. Językowy zawrót głowy w Domu Kultury 502 na ulicy Sacharowa 18 w Łodzi.

O godzinie 10:00 zaproszony gość – pisarka Dorota Combrzyńska-Nogala przeprowadzi twórcze warsztaty, w których wezmą udział Mali książkomaniacy. Następnie zostanie ogłoszone pierwsze zadanie dla Klubów Małego Książkomaniaka oraz  program działań zaplanowanych w  tegorocznej edycji projektu.

Dorota Combrzyńska-Nogala to Łodzianka, polonistka, surdopedagog, autorka książek obyczajowych:  Naszyjnika z Madrytu,  nagrodzonej Literacką Nagrodą im. Władysława Reymonta Piątej z kwartetu  oraz Wytwórni wód gazowanych. Jej książka dla dzieci  Bezsenność Jutki otrzymała nagrodę Książka Przyjazna Dziecku oraz wyróżnienie w konkursie IBBY na Książkę Roku 2012, natomiast Syberyjskie przygody Chmurki zdobyły wyróżnienie w konkursach na Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz na Książkę Przyjazną Dziecku. Powieść Możesz wybrać, kogo chcesz pożreć wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Wstęp na wydarzenie wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy szkoły, przedszkola, centra zajęć pozaszkolnych do dołączenia do naszej akcji Klub Małego Książkomaniaka, kontakt z organizatorem pod adresem: klub@malyksiazkomaniak.pl

Organizatorzy: Widzewskie Domy Kultury, Dom Kultury 502

Partnerzy: Wydawnictwo Literatura, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Zakłady Przemysłów Twórczych Wi-Ma, Stowarzyszenie Historyczne Strzelcy Kaniowscy

Projekt współfinansowany przez Miasto Łódź i firmę Veolia