Mały Dzień Dziecka w Humanitarium

HUMANITARIUM. Ogrody Doświadczeń, Kampus Pracze, Stabłowicka 147a, Wrocław
📅 sobota 04.06.2016 do niedziela 05.06.2016
Piknik dla dzieci

poświecenia im dłuższej chwili, o którą coraz trudniej oraz do …przyzwolenia na drobne przyjemności, których na co dzień staramy się wystrzegać.

Wg nas wszystkie wyżej wymienione powody do świętowania są jednakowo ważne i MAŁY DZIEŃ DZIECKA w HUMANITARIUM zaplanowaliśmy na niedzielę, 5.06.2016. Zwłaszcza tego dnia zapraszamy do kreatywnego spędzenia czasu na naszych warsztatach rodzinnych oraz obejrzenia dodatkowych pokazów naukowych na świeżym powietrzu.

W związku z doskonała prognozą pogody na nadchodzący weekend, wszystkich stęsknionych kontaktu z naturą zachęcamy do przywiezienia koców oraz koszy piknikowychgwarantujemy kawałek trawnika w naszych Ogrodach Doświadczeń, odgłosy pobliskiego lasu i niezapomniany klimat historycznego Kampusu Pracze, z dala od zgiełku centrum miasta.

Plan warsztatów na sobotę, 4.06.2016 r.:

14:15     Kostki kąpielowe [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]

Plan warsztatów na niedzielę, 5.06.2016 r.:

11:15     Tempery [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]

12:15     Tempery [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]

13:00     EXTRA: Bańki mydlane

13:15     Wężowe laboratorium [warsztat dla dzieci 5-9 lat]

14:00     EXTRA: Ciesz nienewtonowska

14:15     Tempery [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]

15:00     EXTRA: Wybuch wulkanu

Cennik udziału w warsztatach weekendowych:

Warsztat rodzinny: dziecko 12 zł/dziecko + 5 zł/osoba dorosła.

Warsztat dla dzieci najmłodszych:  12 zł/dziecko.

Warsztat dla młodzieży i dorosłych: 12 zł/osoba.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Rezerwacje:

Online (https://bilety.eitplus.pl/), telefonicznie  (+48 71 734 70 00) lub mailowo (info@humanitarium.pl).

HUMANITARIUM. Ogrody Doświadczeń

Kampus Pracze

Stabłowicka 147a

Dojazd autobusem

Istnieje możliwość dojazdu do HUMANITARIUM miejskimi liniami autobusowymi: 101, 102, 103, 123. Rozkłady jazdy dostępne pod adresem: http://www.wroclaw.pl/rozklady-jazdy.

Dojazd pociągiem

HUMANITARIUM ma doskonałe połączenie kolejowe. Wystarczy kwadrans, aby przemierzyć odległość 13 km dzielącą stacje Wrocław Główny i Wrocław Pracze. Następnie pozostaje 300-metrowy spacer do budynku HUMANITARIUM, poprzez rewitalizowany Kampusu Pracze. Rozkłady jazdy dostępne pod adresem: http://rozklad-pkp.pl/.

Dojazd samochodem

Dzięki bliskiemu położeniu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, istnieje dogodny dojazd samochodowy do HUMANITARIUM. Dodatkowo zmotoryzowani mogą korzystać z dużego bezpłatnego parkingu.

HUMANITARIUM zlokalizowane na terenie Kampusu Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ to wyjątkowe miejsce łączące edukację z zabawą. Oprócz zwiedzania wystaw czasowych, HUMANITARIUM proponuje udział w zajęciach warsztatowych o szerokiej tematyce w profesjonalnych laboratoriach, skierowane do różnych grup wiekowych. Na powierzchni ok. 1000 m kw. znajdują się interaktywne eksponaty  i stanowiska, gdzie można przeprowadzać doświadczenia i prowadzić obserwacje. Bliskie spotkania z nauką poprzez zabawę i atrakcyjny program edukacyjny, wykorzystujący  interaktywne eksponaty, nowoczesne multimedia oraz angażujące zajęcia, służyć mają budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy.