Mały Dzień Dziecka w Humanitarium

HUMANITARIUM. Ogrody Doświadczeń, Kampus Pracze, Stabłowicka 147a, Wrocław mapa

sobota 04.06.2016 do niedziela 05.06.2016

Piknik dla dzieci

Choć oryginalnie celem święta było upowszechnienie ideałów praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych, dziś jest okazją do pokazania jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu,

poświecenia im dłuższej chwili, o którą coraz trudniej oraz do …przyzwolenia na drobne przyjemności, których na co dzień staramy się wystrzegać.

Wg nas wszystkie wyżej wymienione powody do świętowania są jednakowo ważne i MAŁY DZIEŃ DZIECKA w HUMANITARIUM zaplanowaliśmy na niedzielę, 5.06.2016. Zwłaszcza tego dnia zapraszamy do kreatywnego spędzenia czasu na naszych warsztatach rodzinnych oraz obejrzenia dodatkowych pokazów naukowych na świeżym powietrzu.

W związku z doskonała prognozą pogody na nadchodzący weekend, wszystkich stęsknionych kontaktu z naturą zachęcamy do przywiezienia koców oraz koszy piknikowychgwarantujemy kawałek trawnika w naszych Ogrodach Doświadczeń, odgłosy pobliskiego lasu i niezapomniany klimat historycznego Kampusu Pracze, z dala od zgiełku centrum miasta.

 

Plan warsztatów na sobotę, 4.06.2016 r.:        

14:15     Kostki kąpielowe [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]

 

Plan warsztatów na niedzielę, 5.06.2016 r.:     

11:15     Tempery [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]

12:15     Tempery [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]

13:00     EXTRA: Bańki mydlane

13:15     Wężowe laboratorium [warsztat dla dzieci 5-9 lat]

14:00     EXTRA: Ciesz nienewtonowska

14:15     Tempery [warsztat rodzinny – dzieci 4-10 lat + rodzice]

15:00     EXTRA: Wybuch wulkanu

 

Cennik udziału w warsztatach weekendowych:

Warsztat rodzinny: dziecko 12 zł/dziecko + 5 zł/osoba dorosła.

Warsztat dla dzieci najmłodszych:  12 zł/dziecko.

Warsztat dla młodzieży i dorosłych: 12 zł/osoba.

 

Rezerwacje:

Online (https://bilety.eitplus.pl/), telefonicznie  (+48 71 734 70 00) lub mailowo (info@humanitarium.pl).

 

Adres:

HUMANITARIUM. Ogrody Doświadczeń

Kampus Pracze

Stabłowicka 147a

54-066 Wrocław

 

Dojazd autobusem

Istnieje możliwość dojazdu do HUMANITARIUM miejskimi liniami autobusowymi: 101, 102, 103, 123. Rozkłady jazdy dostępne pod adresem: http://www.wroclaw.pl/rozklady-jazdy.

Dojazd pociągiem

HUMANITARIUM ma doskonałe połączenie kolejowe. Wystarczy kwadrans, aby przemierzyć odległość 13 km dzielącą stacje Wrocław Główny i Wrocław Pracze. Następnie pozostaje 300-metrowy spacer do budynku HUMANITARIUM, poprzez rewitalizowany Kampusu Pracze. Rozkłady jazdy dostępne pod adresem: http://rozklad-pkp.pl/.

Dojazd samochodem

Dzięki bliskiemu położeniu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, istnieje dogodny dojazd samochodowy do HUMANITARIUM. Dodatkowo zmotoryzowani mogą korzystać z dużego bezpłatnego parkingu.

HUMANITARIUM zlokalizowane na terenie Kampusu Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ to wyjątkowe miejsce łączące edukację z zabawą. Oprócz zwiedzania wystaw czasowych, HUMANITARIUM proponuje udział w zajęciach warsztatowych o szerokiej tematyce w profesjonalnych laboratoriach, skierowane do różnych grup wiekowych. Na powierzchni ok. 1000 m kw. znajdują się interaktywne eksponaty  i stanowiska, gdzie można przeprowadzać doświadczenia i prowadzić obserwacje. Bliskie spotkania z nauką poprzez zabawę i atrakcyjny program edukacyjny, wykorzystujący  interaktywne eksponaty, nowoczesne multimedia oraz angażujące zajęcia, służyć mają budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Humanitarium Wrocław

Ogrody Doświadczeń. Humanitarium

HUMANITARIUM. Ogrody Doświadczeń to miejsce dedykowane dzieciom i dorosłym. Naszym celem jest rozbudzenie ciekawości i chęci zrozumienia nauki oraz wzmocnienie szacunku do otaczającego nas świata. Dzięki naszym interaktywnym eksponatom i zajęciom warsztatowym odwiedzający nas Goście …

Więcej

Adres:

ul. Stabłowicka 147
54-066 Wrocław


Kontakt:

71 734 70 00
info@humanitarium.pl
http://www.humanitarium.pl
facebook

Zobacz także