Mały DKF: Na początku był obraz, Elbląg

Kino Światowid, plac Kazimierza Jagiellończyka, Elbląg mapa

czwartek 25.08.2016

Mały DKF w Elblągu

Jak wyglądały pierwsze filmowe seanse? Będą mogli o tym porozmawiać młodzi uczestnicy małego DKF-u, który odbędzie się w czwartek, 25 sierpnia o godz. 12.00. A przy okazji obejrzeć film „mój przyjaciel Smok”. Na sierpniowe spotkanie z małym dyskusyjnym klubem filmowym zaprasza kino Światowid.

Mały DKF to projekt upowszechniający kulturę filmową, skierowany do dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa). Formuła zajęć towarzyszących seansom w regularnym repertuarze, to okazja nie tylko, by śledzić najnowsze osiągnięcia w dziedzinie filmu, ale przede wszystkim możliwość podniesienia kompetencji w zakresie wiedzy o filmie. Podczas tych spotkań dzieci mają okazję poznać takie sekrety kina, jak źródła pomysłów na film, co to jest scenariusz filmowy, montaż filmowy, jak powstaje filmowy plakat, a także by zobaczyły jak działa kino „od kuchni”.

Na najbliższym spotkaniu będziemy dyskutować o tym, co mogli zobaczyć widzowie pierwszych filmowych seansów, ile trwały pierwsze pokazy, dlaczego były nieme i nazywane ruchomymi obrazami, zajęcia poprowadzi Anna Balkiewicz – mówi Natalia Klonowska, kierownik kina Światowid.

A po warsztatach młodzi widzowie obejrzą film „mój przyjaciel Smok” – historię chłopca i jego najlepszego przyjaciela Elliotta, który – tak się składa – jest smokiem.

Mały DKF –25 sierpnia godz. 12.00, duża sala kina Światowid, cena biletu: 10 zł.

www.swiatowid.elblag.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:film

Zobacz także