Mały DKF a przełom dźwiękowy w Kinie Światowid w Elblągu

Sala kameralna Kina Światowid mapa

sobota 17.09.2016

10 zł

klub filmowy

Kto wynalazł dźwięk w kinie? Czym pierwsze projekcje dźwiękowe różniły się od współczesnych? Tego i wielu innych ciekawostek o kinie dowiedzą się najmłodsi kinomaniacy podczas spotkania w „Małym Dyskusyjnym Klubie Filmowym”, które w sobotę – 17 września (sobota)  – rozpocznie się o godz. 12.30.

„Mały DKF” to propozycja Kina „Światowid” skierowana do najmłodszych widzów.

– Dotychczas dzieci miały okazję poznać takie sekrety kina jak: źródła pomysłów na film, co to jest scenariusz filmowy, a także zobaczyły jak działa kino „od kuchni”. Na ostatnim spotkaniu dowiedziały się jak wyglądały pierwsze seanse filmowe – mówi Natalia Piotrowska z Kina „Światowid”.  – Tym razem tematem spotkania będzie przełom dźwiękowy w kinie. Zajęcia poprowadzi Marta Maciejewska – filmoznawca z Uniwersytetu Gdańskiego.

Tradycyjnie, po warsztatach najmłodsi uczestnicy obejrzą film – w programie film „Kacper i Emma na Safari”. To kolejna część przygód pary najlepszych przyjaciół, Kacpra i Emmy. Mama Emmy pomaga swojej przyjaciółce w lecznicy dla zwierząt w Afryce. Na przedszkolaków czeka tam nowe wyzwanie – czy zdołają pomóc zagubionemu lwiątku i odnajdą jego mamę?

Mały DKF –17 września godz. 12.30 Sala kameralna Kina Światowid. Cena biletu: 10 zł.

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Mały DKF a przełom dźwiękowy w Kinie Światowid w Elblągu

"Światowid" Centrum Spotkań Europejskich

Światowid jest pomysłodawcą i realizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych. Dzięki szczególnej trosce o rozwój twórczego ruchu kulturalnego zrealizowaliśmy imprezy artystyczne, które z czasem stały się cykliczne i zyskały zasięg ogólnopolski oraz międzynarodowy. Są to m.in.: Ogólnopolski …

Więcej

Adres:

Plac Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg


Kontakt:

+48 55 611 20 50
http://www.swiatowid.elblag.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:filmwarsztaty

Zobacz także