Mały Chór Wielkich Serc

Manufaktura mapa

sobota 08.12.2018

Mały Chór Wielkich Serc

W świątecznym czasie nie zabraknie także kolędowania i muzyki na żywo. W pierwszą niedzielę grudnia (2.12) do wspólnej zabawy zaproszą bohaterowie Kidstaf – przedstawienia dla dzieci, podczas którego nie zabraknie też wspólnego śpiewania.

Natomiast w sobotę (8.12) obok Piernikowej Chaty pojawi się Mały Chór Wielkich Serc, czyli kilkudziesięcioosobowy zespół dziecięcych wokalistów o ogromnych sercach, który co roku daje niezwykle wzruszający koncert.

Mały Chór Wielkich Serc powstał w roku 1997 przy parafii franciszkańskiej p.w. Matki Bożej Anielskiej w Łodzi. Obecnie śpiewa w nim około 50. dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Założycielem i prowadzącym jest ojciec Piotr Kleszcz, który komponuje i układa dla chóru teksty.

Główna działalność chóru to koncertowanie. Występują na estradach, w kościołach, szkołach, teatrach, szpitalach, domach opieki społecznej… Podejmują charytatywną współpracę z hospicjami, pogotowiami opiekuńczymi, domami dziecka, świetlicami i Caritas. Odwiedzili wiele miast, miejscowości w Polsce i za granicą.Zespół ma na swoim koncie liczne sukcesy. Współpracuje z grupą „Saruel” i Stanisławem Sojką oraz z włoskim chórem dziecięcym „Piccolo Coro ‚Mariele Ventre’ dell Antonio”. Grupa występowała na scenie obok takich gwiazd jak Piotr Szczepanik, Mietek Szcześniak czy Arka Noego.

Zimowa wyprzedaż w 5.10.15.