Mały Chór Wielkich Serc

Manufaktura mapa

sobota 08.12.2018

Mały Chór Wielkich Serc

W świątecznym czasie nie zabraknie także kolędowania i muzyki na żywo. W pierwszą niedzielę grudnia (2.12) do wspólnej zabawy zaproszą bohaterowie Kidstaf – przedstawienia dla dzieci, podczas którego nie zabraknie też wspólnego śpiewania.

Natomiast w sobotę (8.12) obok Piernikowej Chaty pojawi się Mały Chór Wielkich Serc, czyli kilkudziesięcioosobowy zespół dziecięcych wokalistów o ogromnych sercach, który co roku daje niezwykle wzruszający koncert.

Mały Chór Wielkich Serc powstał w roku 1997 przy parafii franciszkańskiej p.w. Matki Bożej Anielskiej w Łodzi. Obecnie śpiewa w nim około 50. dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Założycielem i prowadzącym jest ojciec Piotr Kleszcz, który komponuje i układa dla chóru teksty.

Główna działalność chóru to koncertowanie. Występują na estradach, w kościołach, szkołach, teatrach, szpitalach, domach opieki społecznej… Podejmują charytatywną współpracę z hospicjami, pogotowiami opiekuńczymi, domami dziecka, świetlicami i Caritas. Odwiedzili wiele miast, miejscowości w Polsce i za granicą.Zespół ma na swoim koncie liczne sukcesy. Współpracuje z grupą „Saruel” i Stanisławem Sojką oraz z włoskim chórem dziecięcym „Piccolo Coro ‚Mariele Ventre’ dell Antonio”. Grupa występowała na scenie obok takich gwiazd jak Piotr Szczepanik, Mietek Szcześniak czy Arka Noego.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także