Maluchy w krainie dźwięku: Smyki i wybryki. Ruda Śląska

Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej mapa

niedziela 06.11.2022

20

Maluchy w krainie dźwięku: Witamy wiosnę. Ruda Śląska

W programie listopadowego koncertu królować będą melodie i piosenki, którym przewodzić będą skrzypce. To one tym razem nadawać będą ton zabawom i „brykaniu” najmłodszych – niemowląt, maluszków i przedszkolaków.

6 LISTOPADA 2022 /NIEDZIELA/ GODZ. 16.00
Z CYKLU MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU – „SMYKI I WYBRYKI”
KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY DLA NIEMOWLĄT I DZIECI DO LAT 6 Z RODZINAMI

– – – – – –

„Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są w oparciu o teorię i doświadczenie amerykańskiego psychologa muzyki – prof. Edwina E. Gordona.

Założeniem koncertów jest stymulowanie rozwoju dziecka poprzez muzykę wykorzystując jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu. Oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności. Prof. Gordon proponuje, aby do 3-go roku życia dzieci przeszły pewne poznawcze etapy tzw. audiacji wstępnej, kiedy to osłuchujemy maluchy z różnymi skalami muzycznymi, rytmami, brzmieniami w formie krótkich śpiewanek i rytmiczanek. Poznane treści muzyczne tworzą w dziecku bardzo gruntowne podstawy do ewentualnej późniejszej edukacji muzycznej. Dziecko uczy się muzyki tak jak uczy się mowy, czyli naturalnie i zarazem bardzo indywidualnie. W trakcie koncertu poprzez różnorodność dźwięków, barw instrumentów przekazujemy duży bagaż pozytywnych emocji, pociągamy publiczność do ruchu, do wyrażania siebie przez śpiew, czy efekty dźwiękonaśladowcze.

W urozmaiconej zabawą muzycznej podróży milusińskim towarzyszą fantastyczni muzycy filharmonii i orkiestr, a jednocześnie doświadczeni pedagodzy, którym przewodzi skrzypaczka i animatorka kultury – Dorota Banaś.

Co miesiąc „Maluchy w krainie dźwięku” proponują inny temat, nowy muzyczny repertuar i inspirowane nim zabawy. Polecamy udział w całym cyklu koncertów.

– – – – – – – – – – –
Kolejne koncerty odbędą się w terminach:
– 21 stycznia 2023
– 25 lutego 2023
– 19 marca 2023
– 23 kwietnia 2023
– 28 maja 2023

– – – – – – – – – – – – – – – BILETY w cenie: 20 zł (dziecko), 25 zł (rodzic/opiekun)
REZERWACJA BILETÓW tel.: 32 248 62 40 i/lub 512 024 062, e-mail: bilety@mckrudasl.pl
KUP BILET ON-LINE na: www.mckrudasl.pl

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Maluchy w krainie dźwięku: Smyki i wybryki. Ruda Śląska

Adres:

ul. Piotra Niedurnego 69, Ruda Śląska Śląskie 41-709,
e-mail: sekretariat@mckrudasl.pl
telefon:


Kontakt:

+48 32 248 62 40, +48 32 244 29 52
sekretariat@mckrudasl.pl
http://www.mckrudasl.pl
facebook