Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Maluchy w krainie dźwięku – koncerty dla najmłodszych: Perkusja – od klasyki do Afryki. Ruda Śląska

Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej
🗺
📅 niedziela 10.03.2024
🎫 20zł
Maluchy w krainie dźwięku - koncerty dla najmłodszych: Perkusja - od klasyki do Afryki
„Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są w oparciu o teorię i doświadczenie amerykańskiego psychologa muzyki – prof. Edwina E. Gordona.

Założeniem koncertów jest stymulowanie rozwoju dziecka poprzez muzykę wykorzystując jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu. Oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności. Prof. Gordon proponuje, aby do 3-go roku życia dzieci przeszły pewne poznawcze etapy tzw. audiacji wstępnej, kiedy to osłuchujemy maluchy z różnymi skalami muzycznymi, rytmami, brzmieniami w formie krótkich śpiewanek i rytmiczanek. Poznane treści muzyczne tworzą w dziecku bardzo gruntowne podstawy do ewentualnej późniejszej edukacji muzycznej. Dziecko uczy się muzyki tak jak uczy się mowy, czyli naturalnie i zarazem bardzo indywidualnie. W trakcie koncertu poprzez różnorodność dźwięków, barw instrumentów przekazujemy duży bagaż pozytywnych emocji, pociągamy publiczność do ruchu, do wyrażania siebie przez śpiew, czy efekty dźwiękonaśladowcze.

W urozmaiconej zabawą muzycznej podróży milusińskim towarzyszą fantastyczni muzycy filharmonii i orkiestr, a jednocześnie doświadczeni pedagodzy, którym przewodzi skrzypaczka i animatorka kultury – Dorota Banaś.

Co miesiąc „Maluchy w krainie dźwięku” proponują inny temat, nowy muzyczny repertuar i inspirowane nim zabawy. Polecamy udział w całym cyklu koncertów.

ŚLĄSKI TEATR IMPRESARYJNY im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza…
– – – – – – – – –
10 marca 2024 /niedziela/ godz. 16.00
Z cyklu MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU – „Perkusja – od klasyki do Afryki”
koncert umuzykalniający dla niemowląt i dzieci do lat 6 z rodzinami

BILETY w cenie: 20 zł (dziecko), 25 zł (rodzic/opiekun)
Ważne! Każdy uczestnik koncertu, zarówno dziecko jak i rodzic/opiekun, zobowiązany jest do wykupienia biletu wstępu.
KUP BILET ON-LINE na: www.slaskiteatrimpresaryjny.pl
REZERWACJA BILETÓW tel.: 32 248 62 40 , e-mail: bilety@teatrrudasl.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent