Małopolskie Spotkania Kolędowe

📅 niedziela 09.01.2011
Małopolskie Spotkania Kolędowe

Celem przeglądu jest upowszechnianie śpiewu chóralnego wśród młodzieży w wieku szkolnym, a także doskonalenie poziomu wykonawczego istniejących już chórów.

W świątecznej atmosferze niedzieli wieńczącej pierwszy noworoczny tydzień na wspólnym kolędowaniu spotkają się chóry z gimnazjów, liceów oraz innych placówek oświatowych Małopolski. Czas wydarzenia jest nieprzypadkowy, bo przecież muzyka to od wieków symbol radości świętowania i jego obowiązkowy element. Warunek uczestnictwa w przeglądzie stanowi przygotowanie repertuaru bożonarodzeniowego. Tym samym Małopolskie Spotkania Kolędowe są zaproszeniem do kultywowania tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, tak ważnej dla polskiej kultury już od czasów średniowiecza.

Punkt kulminacyjny programu stanowi Koncert Laureatów, w czasie którego wyłonione w drodze przesłuchań wojewódzkich chóry zaśpiewają kolędy i pastorałki w pięknej, zabytkowej Auli "Florianka" przy ul. Basztowej 8 (wstęp wolny, rozpoczęcie o godz. 14 00).

Organizatorzy spotkań gorąco zachęcają rodziców z dziećmi, by oprócz odtwarzania kolęd z płyt CD czy słuchania ich w telewizji, posłuchać w tym roku śpiewu na żywo w wykonaniu młodych chórzystów. Małopolskie Spotkania Kolędowe to znakomita okazja, by Nowy Rok 2011 rozpocząć naprawdę… śpiewająco.

Zapraszamy! 

Patronat Honorowy nad Małopolskimi Spotkaniami Kolędowymi objął Małopolski Kurator Oświaty, Aleksander Palczewski.

452 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
Adres:
Os. Kalinowe 18
31-814 Kraków

Kontakt:

012 647-15-25 , 012 648-78-73
sekretariat@mdkkorczak.pl
http://www.mdkkorczak.pl