Weleda
Weleda Baby

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

różne lokalizacje
🗺 mapa
📅 sobota 10.06.2023 do niedziela 11.06.2023
Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego
Przed nami kolejna edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Edycja niezwykła, bo jubileuszowa. Już po raz dwudziesty piąty zaprosimy Państwa do zwiedzania wyjątkowych obiektów.

Podczas 25. Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego chcemy przed Państwem odkryć bogactwo ornamentów w małopolskich zabytkach, od pięknych romańskich plecionek zachowanych u cystersów w Mogile, poprzez wici roślinne, fryzy arkadowe, rozety, woluty, groteski, maszkarony czy rocaille, po bardzo proste i nowoczesne sploty wykorzystywane w projektowaniu niecodziennych mebli z wikliny.  Wypatrujcie z nami ornamentów i bawcie się w ozdabianie!

Tegoroczne Dni Dziedzictwa odbędą się w czerwcu i zaprezentujemy Państwu osiem jedynych w swoim rodzaju obiektów:

3–4.06.2023

Arboretum i dwór w Lusławicach
Ceramika w Łysej Górze (k. Tarnowa)
Dwór w Michałowicach

10–11.06.2023

Kościół pw. św. Wojciecha i Matki Bożej Bolesnej w Modlnicy
Dwór w Modlnicy
Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego w Olkuszu

17–18.06.2023

Opactwo Cystersów i kościół pw. św. Bartłomieja w Krakowie
Dom Pod Globusem w Krakowie – premiera filmu i wydarzenia towarzyszące

W każdym z tych miejsc czekać będą na Państwa gospodarze, przewodnicy, specjaliści i pasjonaci, wspólnie z którymi przygotowujemy oprowadzania tematyczne, wykłady, spacery, wycieczki, warsztaty i pokazy. Wydarzeniu, jak co roku, towarzyszyć będzie publikacja poświęcona prezentowanym miejscom i ornamentowi. Do napisania tegorocznej jubileuszowej książki zaproszonych zostało siedmiu autorów (Sabina Jakubowska, Katarzyna Kobylarczyk, Jakub Kornhauser, Radek Rak, Bartosz Sadulski, Barbara Sadurska, Dominika Słowik). Efektem ich pracy będzie zbiór siedmiu opowiadań/esejów/reportaży opartych o historyczne tło i bogato ilustrowanych. Publikacja będzie bezpłatnie dystrybuowana podczas wydarzenia,  ukaże się również w formie audiobooka i ebooka.

REZERWACJA

161 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent