Małopolski Przegląd Widowisk Jasełkowych i Kolędniczych

ul. Bujaka 15 mapa

poniedziałek 10.12.2018 do sobota 05.01.2019

Plakat - małopolski przegląd widowisk jasełkowych i kolędniczych_ 2019_

Każdy to przyzna, że jasełka  i kolędowanie, choć mają bogatą i długą tradycję, na przestrzeni lat zaczęły odchodzić nieco w zapomnienie. Ostatnimi jednak czasy obserwujemy ich swoisty renesans. Środowiska lokalne, doceniając wartość, jaką w sobie kryją ww. formy wyrazu artystycznego, zaczęły przywracać im dawną świetność… 

Bo te piękne tradycje związane z okresem Bożego Narodzenia to  coś więcej aniżeli tylko barwne widowiska. Stanowią one również nośnik obrzędów, a także zwyczajów, będących jednocześnie swoistym markerem tożsamości   ww. społeczności.

Międzyszkolny Ludowy Zespół  Pieśni i Tańca „Krakowiak”, chcąc stworzyć przestrzeń, w jakiej środowiska lokalne, pasjonaci i wszyscy Ci, którzy pragną podzielić się swoim dziedzictwem kulturowym zanurzonym w obyczajowości bożonarodzeniowej, zorganizował Małopolski Przegląd Widowisk Jasełkowych i Kolędniczych.

W trakcie wydarzenia na scenie będzie można zobaczyć inscenizacje najpiękniejszych przedstawień, tak kolędniczych, jak również jasełkowych.  Pojawią się i Turonie, i Herody, i Szczodroki  i wiele, wiele innych prezentacji artystycznych.

Regulamin

Data:

05.01.2019 r.

Godzina:

10.00

Miejsce:

Bujaka 15, siedziba MLZPiT „Krakowiak” (budynek Szkoły Podstawowej nr 149 im.Marszałka Józefa Piłsudskiego)

Organizator:

Międzyszkolny Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”

Termin przesyłania zgłoszeń:

14.12.2018 r.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Małopolski Przegląd Widowisk Jasełkowych i Kolędniczych

MLZPiT Krakowiak

MLZPiT "Krakowiak" zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 4 do 21 lat na zajęcia. Chętnym proponujemy naukę w zakresie śpiewu i tańca ludowego, stylizowanego folkloru, jak również tańców regionalnych oraz tańców narodowych w formie …

Więcej

Adres:

30-611 Kraków,
ul. Bujaka 15


Kontakt:

12 654-42-68, 654-82-52
zpit_krakowiak@interia.pl
http://www.krakowiak.edu.pl