Małopolski Przegląd Widowisk Jasełkowych i Kolędniczych

ul. Bujaka 15, siedziba MLZPiT Krakowiak

czwartek 28.11.2019 do sobota 04.01.2020

Małopolski Przegląd Widowisk Jasełkowych i Kolędniczych

Dawne obrzędy i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia, choć tak bogate i atrakcyjne w swej treści, a także formie,  powoli odchodzą z naszej tradycji. Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”, chcąc ocalić je od zapomnienia, zorganizował Małopolski Przegląd Widowisk Jasełkowych i Kolędniczych.

Wydarzenie stwarza wspaniałą okazję dla grup folklorystycznych, kół zainteresowań, kół gospodyń, zespołów oraz miłośników sztuki ludowej działających przy szkołach, placówkach oświatowych i ośrodkach kultury do wyjścia naprzeciw temu zjawisku. Podczas Przeglądu uczestnicy będą bowiem mieli sposobność, aby zaprezentować widowiska jasełkowe i kolędnicze, których historia sięga średniowiecza. Z tej to też racji na scenie pojawić się mogą Herody, Droby, Szczodroki i inne zwyczaje, jak również obrzędy bożonarodzeniowe. Zapraszamy zatem do udziału w tym barwnym  i niecodziennym wydarzeniu!

ORGANIZATOR: Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”,

NAZWA WYDARZENIA: Małopolski Przegląd Widowisk Jasełkowych i Kolędniczyc

DATA: 04.01.2020

MIEJSCE: ul. Bujaka 15, siedziba MLZPiT „Krakowiak” (budynek Szkoły Podstawowej nr 149 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego)

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Małopolski Przegląd Widowisk Jasełkowych i Kolędniczych

MLZPiT Krakowiak

MLZPiT "Krakowiak" zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 4 do 21 lat na zajęcia. Chętnym proponujemy naukę w zakresie śpiewu i tańca ludowego, stylizowanego folkloru, jak również tańców regionalnych oraz tańców narodowych w formie …

Więcej

Adres:

30-611 Kraków,
ul. Bujaka 15


Kontakt:

12 654-42-68, 654-82-52
zpit_krakowiak@interia.pl
http://www.krakowiak.edu.pl