Małopolska Noc Naukowców znowu zaprasza na eksperymenty i doświadczenia peeeełne PARY!

różne lokalizacje

sobota 17.09.2022 do piątek 30.09.2022

Małopolska Noc Naukowców

30 września 2022r. to data, która z pewnością trafi do kalendarza każdego miłośnika naukowych eksperymentów. Właśnie wtedy odbędzie się kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. To już 16. odsłona nocy pełnej wybuchów, dymu, majsterkowania i dobrej zabawy. Każdy, kto był chodź raz na tutejszym spotkaniu z naukowcami, odwiedza go potem regularnie. Nie wierzycie? To czytajcie dalej!

Przed każdym wielkim wydarzeniem stoi jego znakomita zapowiedź

Tak jak spadające liście zwiastują porę jesienną, tak pierwszym sygnałem nadchodzącej Małopolskiej Nocy Naukowców jest konkurs plastyczny. W tym roku, uczestnicy rywalizują w czterech kategoriach wiekowych, tworząc arcydzieła z materiałów pochodzących z recyklingu. Termin na zgłaszanie prac konkursowych mija 20 września, a jego laureatów poznamy na Inauguracji Małopolskiej Nocy Naukowców w Muzeum Lotnictwa Polskiego.
Więcej o konkursie na :  https://nocnaukowcow.malopolska.pl/konkurs/

Nauka dla każdego

Szerokie grono naukowców z Małopolski z blisko 40 instytucji, przez wiele miesięcy opracowywało program tak, by zainteresował dzieci, młodzież jak i dorosłych widzów. O czym szumi las, jak zaprojektować robota czy chemiczne eksperymenty zamknięte w szkle, to tylko niektóre z ponad 2 000 propozycji przygotowanych na tegoroczne naukowe święto. W programie znajdzie się kilka nowości, dużo wiedzy, ale najwięcej dobrej zabawy. To wszystko w ramach bezpłatnych pokazów, które mają za zadanie zachęcić do podjęcia kariery naukowej i do lepszego poznania zawodu naukowca. Przygotowywane spektakle mają różnorodną tematykę, która zadowoli nawet najbardziej wymagających widzów.

To nie żadne czarowanie, to nauka drogi Panie! 

Swój blok atrakcji przygotowało także Województwo Małopolskie. Wspólnie z Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon stworzono m.in. wykład o nowych technologiach czy pokazy naukowe i eksperymenty z odrobiną magii. Zobaczycie je w Muzeum Lotnictwa Polskiego (MLP) i na pewno będą oooodlotowe!

Tradycją są nowości

Jak co roku tak i teraz na uczestników czekają nowe atrakcje, nowe miejsca i nowe wyzwania. Program 16. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców wzbogacą: Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Symbioza”, Szpital na Klinach „Neo Hospital”, Instytut Mechaniki Górotworu PAN , Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Wyższa Szkoła Biznesu National Louis University w Nowym Sączu oraz Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Bolęcinie. To miejsca, których nie wolno przegapić.

Starzy znajomi i powtórka z rozrywki

Noc Naukowców to nie tylko nowe eksperymenty i doświadczenia, ale także okazja na rozmowę z naukowcami czy powtórkę z najbardziej lubianej rozrywki . Do grona tegorocznych organizatorów powracają Partnerzy z poprzednich edycji. Uniwersytet Jagielloński, NOKIA czy firma Valeo przedstawią uczestnikom bogaty program, który z pewnością zostanie na długo w pamięci młodych odkrywców.

Rejestracja – tak, ale nie w każde miejsce!

Na wybrane wykłady, pokazy czy eksperymenty (w tym m.in. inaugurację wydarzenia) obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Rusza ona już 22 września od godziny 9.00.
Jeśli jednak nie zdążycie zapisać się na wybraną aktywność, zawsze można odwiedzić wydarzenia, które nie wymagają wcześniejszej rejestracji. Aktywności ze wstępem wolnym wystarczy wyszukać poprzez zastosowanie odpowiedniego filtra (Wymagana rejestracja: NIE) na głównej stronie wydarzenia w zakładce z programem: https://nocnaukowcow.malopolska.pl/wydarzenia/

Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Województwo Małopolskie. Dzięki współpracy z Partnerami z regionu podczas każdej edycji przedsięwzięcia udaje się zaproponować uczestnikom niezwykle ciekawy program. Nie inaczej jest też i tym razem!

30 września, Noc Naukowców rozbrzmi w 25 krajach Europy, a ściślej mówiąc w blisko 433 miastach starego kontynentu. Wydarzenie jest organizowane przez Województwo Małopolskie od 2007 roku i z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników.

W tym roku naukowe przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „European Researchers’ Night 2022-2023 in Małopolska” („Europejska Noc Naukowców 2022-2023 w Małopolsce)”, akronim: ERN4Change, finansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego oraz ze środków programu ramowego Unii Europejskiej „Horyzont Europa” na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 101061168.

Nie może Was zabraknąć!

DO ZOBACZENIA !!!

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie