📅 czwartek 09.09.2021 do piątek 24.09.2021
Małopolska Noc Naukowców coraz bliżej
Tylko dwa tygodnie dzielą nas od największego naukowego święta w Europie. Już 24 września Noc Naukowców rozbrzmi w 433 miastach Europy, w tym w 7 miastach w Małopolsce.  Naukowcy i pasjonaci z małopolskich uczelni, instytutów naukowych  i firm przedstawią wielkie naukowe eksperymenty, pokazy i odkrycia.

Małopolska Noc Naukowców (MNN) odbędzie się w tym roku już po raz 15. i – jak podkreślają Organizatorzy –   jubileuszowa edycja będzie dobrą okazją do podsumowań i podkreślenia najważniejszych osiągnięć. Co czeka wielbicieli nauki w tym roku? W przygotowaniu programu uczestniczy blisko 40 instytucji, a znajda się w nim między innymi: eksperymenty fizyczno-chemiczne,  obserwacje gwiazd, podróż do wnętrza Ziemi, wspomnienia historycznych wydarzeń oraz ciekawostki o zdrowiu i urodzie.

Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przygotowano m.in. gry, zabawy, łamigłówki i gry miejskie.  Nie zabraknie również atrakcji dla młodzieży i dorosłych. Z pewnością każdy znajdzie w programie Małopolskiej Nocy Naukowców coś dla siebie!

Przedsięwzięcie przyjęło w tym roku formułę hybrydową, tak, by jeszcze więcej osób zainteresowanych nauką mogło w nim uczestniczyć i by wydarzenia mogły się odbyć w bezpiecznych warunkach! W niektórych miejscach będzie można uczestniczyć osobiście w pokazach i eksperymentach. Na wydarzenia stacjonarne  w większości obowiązywała będzie wcześniejsza rejestracja. Pozostałe wydarzenia będą dostępne online. Już drugi raz wydarzenie jest dostępne w sieci, co jest szansą na dotarcie do jeszcze większego grona odbiorców. Dzięki możliwości prezentacji wydarzeń również w postaci online  MNN 2021 staje się imprezą ogólnopolską!

15 edycja to także nowości w postaci nowych miejsc i instytucji partnerskich. Przedsięwzięcie wzbogacą atrakcje przygotowane przez Instytut Farmakologii PAN oraz Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI, którzy uczestniczą w MNN po raz pierwszy.

Małopolska Noc Naukowców rusza 24 września. Aktualne informacje dotyczące przedsięwzięcia dostępna są na stronie:

www.nocnaukowcow.malopolska.pl

a także na profilu wydarzenia na Facebooku:

www.facebook.com/malopolskanocnaukowcow