Małe dożynki w Szycach

📅 sobota 27.08.2022
Małe dożynki w Szycach
W najbliższą sobotę, 27 sierpnia w godz. 9.00-14.00, na Placu Wspólnoty obok Urzędu Gminy w Szycach, odbędzie się cykliczne wydarzenie targowe Wielkowiejski Targ połączone ze świętem plonów tzw. „Małe dożynki”.
Oprócz tradycyjnych zakupów na Targu, będzie można dodatkowo oglądać przepiękne wiany dożynkowe (9 szt.) z terenu gminy, posłuchać cudownych, ludowych pieśni w wykonaniu gminnych zespołów regionalnych, oglądać przepiękne krakowskie stroje ludowe oraz degustować smakołyki regionalne m.in. chleb z twarogiem, pastą wegańską czy ze smalcem, zależnie od preferencji smakowych.

Na naszym targu pojawi się ponad 50 wystawców targowych z szerokim asortymentem:
– warzywa, owoce, przetwory owocowo-warzywne;
– sery, mleko, jajka;
– ciasta, pieczywo, mąka;
-wędliny i garmażerka tj. pierogi, krokiety, gołąbki;
– kawa, herbata;
– kwiaty i kompozycje roślinne;
– miody i produkty pszczele,
– zabawki i maskotki szyte ręcznie,
– ceramika, biżuteria,
– pamiątki i ozdoby.

O godzinie 9.30 zapraszamy Państwa do uczestnictwa w panelu dyskusyjnym, dotyczącym problematyki związanej z działaniami mającymi na celu wspieranie lokalnego rynku rolniczego oraz promocji produktów rolnych opartych na zasadach fair trade i krótkich łańcuchach dostaw.
Gościnią panelu będzie pani Janina Burzyńska dyrektorka Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie oraz pan Krzysztof Wołos wójt gminy Wielka Wieś. Rozmowę poprowadzi koordynator Wielkowiejskiego Targu Janusz Bończak.

Od godziny 10.00 zaplanowano część artystyczną, występy zespołów regionalnych:
10:00 – Giebułtowianie
10:15 – Będkowianie
10:30 – Bęblanie
10:45 – Szycowianie
11:00 – Klub Seniora z Wielkiej Wsi
12:00 – KGW Tomaszowianie
12:15 – Modlniczanki
12:30 – Białokościelanki
12:45 – KGW Wierzchowianie

Aby zapewnić miejsce dla wszystkich zainteresowanych w tym dniu uruchomimy dodatkowy parking trawiasty, na łące za budynkiem Urzędu Gminy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.