Mała Szkoła Dawnej Sztuki – cyklu dla rodzin z dziećmi.

Dom Uphagena. Oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, Długa, Gdańsk
📅 sobota 25.06.2016
Mała Szkoła Dawnej Sztuki – cyklu dla rodzin z dziećmi.

Serdecznie zapraszamy na lekcje drugiej edycji Małej Szkoły Dawnej Sztuki – cyklu edukacyjnego skierowanego do rodzin z dziećmi.

Spotkania mają formę przyjaznych dla dzieci opowieści, połączonych z mini-koncertami muzyki dawnej, wykonywanej na kopiach instrumentów historycznych. Tematy kolejnych lekcji inspirowane są wybranymi dziełami należącymi do zbiorów Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.
Dla dzieci lekcje są okazją do rozwijania wrażliwości na sztukę i umiejętności jej odbierania z przyjemnością. Dla dorosłych natomiast inspiracją do prywatnych poszukiwań oraz odkrywania na nowo znanych już obiektów.

LEKCJA TRZECIA / DAWNE PORTRETY I UBIORY
25.06.2016, sobota, godz. 13:00 / Dom Uphagena

o portretach i strojach opowie Ewelina Martys (MHMG)
muzykę na instrumentach historycznych zagrają:
Maja Miro-Wiśniewska, flet traverso
Danuta Zawada, skrzypce barokowe
Małgorzata Skotnicka, szpinet

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na lekcję w Domu Uphagena (25.06) obowiązuje rezerwacja wejściówek, której dokonać można na stronie www.malaszkoladawnejsztuki.pl

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Gdańsk.
Organizator: Fundacja SILVA RERUM
Partnerzy: Muzeum Historyczne Miasta Gdańska / Dział Edukacji, Promocji i Public Relations, Karta do Kultury