przestrzeń Starego Miasta, PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych mapa

sobota 18.05.2019

Mała Noc Muzeów z Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci

Bez względu na wiek, udział w Nocy Muzeum należy się wszystkim, również tym, którzy chodzą spać wcześniej! Zapraszamy do udziału w Małej Nocy Muzeów z Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci. Udział jest prosty – wystarczy pobrać folder z grą miejską i rozwiązać jej zadania na trasie Szlaku. Odkrywcy i odkrywczynie Szlaku otrzymają w prezencie książkę „Koziołki, rury i czarcie ogony” z dziesięcioma legendami o Poznaniu napisanymi specjalnie dla dzieci. Legend odsłuchacie również w wersji audio na stronie www.szlaklegend.pl. Zapraszamy do wspólnej zabawy i odkrywania miasta!

Projekt Poznański Szlak Legend dla Dzieci został zrealizowany z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Termin: 18 maja 2019, sobota, godz. 12:00-17:00
Miejsce: przestrzeń Starego Miasta, PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych.
Warunki udziału: udział bezpłatny, nie ma zapisów, warunkiem udziału jest akceptacja regulaminu wydarzenia dostępnego na stronie www.bramapoznania.pl, w siedzibie organizatora: Brama Poznania ICHOT, ul. Gdańska 2 oraz w Centrum Inicjatyw Rodzinnych w dniu wydarzenia.

Foldery można pobrać ze strony www.szlaklegend.pl, odebrać w Bramie Poznania ICHOT
oraz w wybranych punktach Informacji Miejskiej (IM).
Książki będzie można odebrać w Centrum Inicjatyw Rodzinnych, w Arkadii przy ul. Ratajczaka, w godzinach 12:00-17:00.

Dodatkowo zapraszamy do udziału w animacjach oraz spotkaniach z teatrem ilustracji Kamishibai, w którego trakcie opowiemy dwie legendy: „O założeniu Poznania” oraz „O tym, jak diabły chciały zatopić Poznań”. Spotkania odbędą się w PCŚ-CIR, w godzinach 13:00-16:00.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.bramapoznania.plwww.bramapoznania.pl.

Brama Poznania Ichot

Brama Poznania - nowy kierunek zwiedzania Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, to instytucja, która odwołując się do ponad tysiącletniej historii poznańskiej Wyspy Katedralnej odkrywa przed zwiedzającymi miejsce narodzin polskiej państwowości. Stanowi ona przykład …

Ostrów Tumski
Poznań