Mała dama – książka

Mała dama – książka

📅 czwartek 25.10.2018 do piątek 09.11.2018
Mała dama - książka

Wprowadzając się do starej kamienicy ozdobionej złotym preclem, Lilly nie ma pojęcia, że za domem znajduje się zaczarowane podwórko, na którym mieszka magiczna Mała Dama. Jest ona właścicielką tysiącletniego  kameleona, który pomaga jej kameleonować świat, a nawet potrafi uczynić ją niewidzialną. To bardzo się przydaje w licznych przygodach, które Lilly przeżywa ze swoją sąsiadką. Mała Dama posługuje się wytwornymi manierami i kreatywnym  językiem, który z pewnością przypadnie do gustu młodym czytelnikom. Jest to postać bardzo zabawna i otwarta na świat, a jej przyjaźń pozwala Lilly wyjść poza ramy bycia grzeczną 8-latką.

Książkę poleca m.in. Ciotka Książkula (Małgorzata Janina Berwid, Radio dla Ciebie):
Kim jest Mała Dama? Gdy zaczynasz czytać, przenosisz się w historię uroczą, miłą, pachnącą preclami i bułeczkami z konfiturą. Czytelnika otacza kameleonowość Małej Damy, wnoszącej w codzienność życia radość, miłość, umiejętność dostrzegania i siłę wyobraźni, która pomaga oswajać dorosłych „zabraniaczy” i daje nadzieję, że warto marzyć.
Czytanie to moja pasja, a pisanie to przyjemność… – życzę cudownej tajemniczej podróży z Małą Damą, w głąb tajemniczego ogrodu z dozorcą przypominającym Paszczaka w jego gorszej odsłonie. Polecam!

Ilość stron: 144
Format: 15 x 21 cm
Książka zalecana do czytania dzieciom od lat 5, do samodzielnego czytania przez dzieci od lat 7
Link do książki w naszym sklepie: http://sklep.mamika.pl/strona-glowna/620-mala-dama-.html

 

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie