Wielka Makieta Kolejowa w Gdańsku

Stadion Energa Gdańsk mapa

poniedziałek 27.06.2016 do sobota 16.07.2016

Makieta City

Największa w Polsce i jedna z największych w Europie mobilnych makiet kolejowych  na Stadionie Energa Gdańsk do 28 sierpnia. Po raz pierwszy w Trójmieście wielbiciele modelarstwa i miłośnicy kolei będą mogli zobaczyć pędzące po krętych torach wagony czy ciężkie lokomotywy znikające w długich tunelach – to tylko przedsmak atrakcji, jakie czekają na odwiedzających Wielką Makietę Kolejową, która potrwa do 28 sierpnia br.

W najbliższy piątek, na Stadionie Energa Gdańsk rozpocznie się pokaz niecodziennej wystawy, prezentującej świat kolei w małym formacie. To wyjątkowa ekspozycja modelarska, na którą składają się m.in. ręcznie robione modele dziesiątek lokomotyw czy setki wagonów, mijających się na 150 rozjazdach, przemierzając w ten sposób ponad kilometr torów.

Niezależnie od wieku, zabawa interaktywnymi modelami kolejek dostarczy zarówno najmłodszym, jak i dorosłym niezapomnianych przeżyć. Chcemy w ten sposób popularyzować modelarstwo wśród dzieci i młodzieży jako jedną z form kreatywnego rozwoju, wspierając ich potencjał twórczy oraz intelektualny. Uczestnicy wystawy na własnej skórze będą mogli odczuć tętniącą życiem aurę tego miejsca i zobaczyć z bliska jedną z największych mobilnych instalacji kolejowych w Europie – mówi Arkadiusz Lewandowski, przedstawiciel zespołu Makieta City.

Makieta, połączona 14 kilometrami przewodów, oprócz sieci kolejowej, w najdrobniejszym szczególe odwzorowuje tereny Dolnego Śląska, które w przeszłości były jednymi z najlepiej skomunikowanych regionów na mapie Polski. Na wystawie znajdują się małe i średnie stacje kolejowe, bocznice, fabryki, rampy przeładunkowe, farmy, a nawet zakłady przemysłowe. Rozwinięta infrastruktura, soczysta zieleń bujnych lasów, granatowe wody jezior, nad którymi można spotkać wędkarzy, czy gospodarze uchwyceni podczas wykonywania codziennych obowiązków sprawiają, że miniaturowy świat kolei w najdrobniejszym szczególe przypomina ten rzeczywisty. Dzięki sterowaniu komputerowemu oraz interaktywnym funkcjom, odwiedzający mogą aktywnie włączyć się do życia lokalnej społeczności i samodzielnie np. nakarmić kury, uruchomić wesołe miasteczko lub wiatrak, czy wezwać straż pożarną do pomocy.

Makieta City zaprosiła również do współpracy grupę miłośników kolei i modelarstwa kolejowego z okolic Trójmiasta – zespół „Nostalgia za parą”, który poprzez dobrą zabawę chce propagować ten rodzaj aktywności. Z myślą o najmłodszych przygotowali oni weekendowy kurs na maszynistę, który umożliwi wszystkim chętnym poprowadzenie pociągu po makiecie, po wcześniejszym profesjonalnym przeszkoleniu.

Wystawa Wielkiej Makiety Kolejowej odbędzie się w Gdańsku w dniach 10 czerwca – 28 sierpnia br., codziennie w godz. 10:00 – 20:00, na Stadionie Energa Gdańsk, wejście przez Fun Arenę od ul. Marynarki Polskiej. Dla zmotoryzowanych do dyspozycji jest parking P5.

Bilety na wystawę dostępne są w kasie wystawy lub na stronie https://ekobilet.pl/makieta-city

Koszt jednego biletu dla osoby dorosłej to 20 zł, a dla dziecka – 17 zł.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.makietacity.pl oraz fanpage’u: facebook/makietacity.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wielka Makieta Kolejowa  w Gdańsku

Miniaturowy Świat Makieta City - wielka makieta kolejowa

Największa mobilna makieta kolejowa w Europie. Miniaturowy Świat - Makieta City
14 km kabli, 900 m torów, 150 rozjazdów... kilka tysięcy drzew, kilkaset budynków... PONAD 40 LOKOMOTYW I SETKI WAGONÓW kursujących po makiecie! W kolekcji …

Więcej

Adres:

NAJBLIŻSZA wystawa: Stadion Energa Gdańsk,
wejście przez Fun Arenę od ul. Marynarki Polskiej


Kontakt:

+48 696 442 388
info@makieta.city
http://www.makieta.city

ZOBACZ TAKŻE:pojazdywystawa

Zobacz także