Makaraka zaprasza przyszłych rodziców

Data wydarzenia: środa 06.07.2011 do środa 07.09.2011

Makaraka zaprasza przyszłych rodziców

Ciąża przywołuje najczęściej skojarzenia szczęścia i stanu błogosławienia. Od przyszłej matki oczekuje się, że będzie cieszyła się tym uduchowionym stanem i emanowała wyjątkową aurą. Jednak ciąża to jednocześnie moment przewartościowania, reorganizacji priorytetów i czas zmiany nawyków. To okres wielu pytań i wątpliwości. Przyszli rodzice gubią się w gąszczu rad doświadczonych przyjaciół, wskazówek dziadków oraz artykułów w czasopismach dla przyszłych rodziców.

Jak przygotować się na przyjście dziecka na świat? Pomaga nam w tym między innymi uczestnictwo w szkole rodzenia – tutaj nabywamy wiedzę dotyczącą przebiegu porodu i pielęgnacji dziecka. Nabywamy teoretyczną wiedzę na temat karmienia piersią, połogu czy praktyczną w postaci kąpieli lalki lub gimnastyki. Dodatkowo uzyskujemy jakże przydatną listę rzeczy, bez których na sali porodowej obyć się nie można. Wysoce cenimy sobie te praktyczne wskazówki dotyczące naszej fizyczności i fizjologii. Ale co z naszymi niepokojami, obawami czy zwyczajnym lękiem i strachem przed niewiadomą? Jak okiełznać strach przed porodem? Jak przetrwać huśtawkę nastrojów? Jak uniknąć emocjonalnych problemów po porodzie? Jak zmieni sie relacja z partnerem, czyli jak rodzi się Rodzina? Położna często niestety nie odpowie na te pytania. A indywidualne konsultacje z psychologiem wydają się być pomysłem szalonym.
Wiele spośród nas, kobiet oczekujących dziecka, czuje się oszołomione nową sytuacją i nie odnajduje się w roli przyszłej mamy. Jednocześnie mamy poczucie, że nasz partner nie do końca nas rozumie. Pojawienie się dziecka w rodzinie to nie tylko rewolucyjne zmiany w organizacji życia rodzinnego, ale też nowe role jej członków, nowe relacje. Stąd też idea stworzenia warsztatów psychologicznych dla kobiet w ciąży. MAKARAKA Studio Dziecięcej Aktywności wraz z psycholożkami z Akademii Rozwoju Rodziny POZYTYWKA zapraszają, aby dołączyć do kręgu kobiet stających się mamami i pragnących emocjonalnie przygotować się do rodzicielstwa. Na warsztatach W OCZEKIWANIU NA DZIECKO poruszone zostaną między innymi tematy: Fakty i mity na temat rodzicielstwa; Euforia, baby blues czy depresja; Jak przygotować się na ból i nie zwariować. Przyszłym tatusiom będzie poświęcony specjalny warsztat Męski Punkt Widzenia.

Warsztaty "W oczekiwaniu na dziecko" startują 6 lipca.
Więcej informacji na www.makaraka.pl

Makaraka zaprasza przyszłych rodziców

Makaraka - Studio Dziecięcej Aktywności

MAKARAKA Studio Dziecięcej Aktywności to niezwykłe i nietypowe miejsce na mapie Trójmiasta! To twórcze i kolorowe miejsce zabaw i edukacji dla dzieci.Dzieciom od kilku miesięcy do 7 lat oferujemy rozwijanie i zdobywanie nowych umiejętności poprzez wesołą …

Więcej

Adres:

ul. Oliwkowa 29;
81-589 Gdynia


Kontakt:

58 6290018, 604450190, 606619494
info@makaraka.pl
http://www.makaraka.pl