Magnez a prawidłowy rozwój dziecka

środa 10.10.2018 do wtorek 16.10.2018

Magnez a prawidłowy rozwój dziecka

Wysiłek fizyczny i zmęczenie, stres, drganie powieki czy skurcze – to najczęstsze sytuacje kiedy sięgamy po preparaty z magnezem. Magnez jest pierwiastkiem potrzebnym nie tylko dorosłym. Warto suplementować go także dzieciom, ponieważ one na co dzień zmagają się z podobnymi problemami jak nasze, tylko w swojej dziecięcej skali.

Pierwszy dzwonek to bardzo intensywny czas dla naszych pociech – nowe zajęcia, często nowi koledzy. Po letnim rozprężeniu trzeba ponownie zasiąść w szkolnej ławie i skupić się na temacie lekcji. Może się to wiązać ze stresem i zmęczeniem. Jesień to także kałuże, a innym razem szaleństwo na boisku i spocone plecy. Każdy rodzic wie czym taka zabawa może się skończyć.

Magnez a prawidłowy rozwój dziecka

W procesie rozwoju dziecka magnez pełni rolę szczególnie istotną. Odpowiednie stężenie tego składnika mineralnego w jego organizmie pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Dodatkowo pierwiastek wspiera utrzymanie zdrowych zębów.

 Magnez zapewnia ponadto utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych. Dzięki niemu maluch nie ma problemów ze skupieniem uwagi, co może zaowocować lepszymi wynikami w nauce. Przyczynia się także do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, zmniejszając uczucie zmęczenia i znużenia.

Źródło magnezu

Podstawowe produkty, które zawierają magnez to pieczywo razowe, ciemne kasze i ryż, płatki owsiane, pestki, nasiona i orzechy, rośliny strączkowe, zielone warzywa, niesłodzone kakao, gorzka czekolada. Jednak jadłospis najmłodszych często jest ubogi w powyższe produkty – dzieci ich nie lubią i unikają. Dlatego do ich diety można włączyć suplementację preparatami magnezowymi.

Obecne na rynku suplementy z magnezem przeznaczone dla dzieci dostępne są w różnorodnej formie. Postać tabletek i syropów, w jakiej najczęściej występują, nie zawsze jednak spotyka się z aprobatą najmłodszych. Aby suplementacja nie była dla niech udręką, warto sięgnąć po Magmisie – kolorowe żelki z magnezem, które uzupełnią codzienną dietę w ten niezbędny składnik, a dodatkowo dostarczą witaminę B6.

Suplement diety Magmisie zawiera cytrynian magnezu, czyli związek magnezu o bardzo dobrej wchłanialności. Do tego żelki są w 4 owocowych smakach, które zasmakują dzieciom i dorosłym. Producentem jest Aflofarm Farmacja Polska.

Aflofarm Farmacja Polska sp. z o.o. suplement diety

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także