Magiczne zabawy fotograficzne – warsztaty rodzinne

Łódź, ul. Tymienieckiego 3 mapa

piątek 24.06.2016

bezpłatny

aparat fotografia zdjęcia

Fabryka Sztuki zaprasza dzieci z rodzicami na warsztaty fotograficzne. Formuła zajęć opiera się na zabawie z efektem światłoczułości papieru i pokazem tworzenia się obrazu (aparat wielkoformatowy, użycie camera obscura).

24.06.2016,

Magiczne zabawy fotograficzne – Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki

Na koniec warsztatu, o godzinie 19:30 zaprezentujemy film „Twarze nieistniejącego miasta” (27 minut), w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk, współtworzony przez Marcina Sudzińskiego. Inspiracją do powstania filmu była kolekcja szklanych negatywów odnaleziona w kamienicy przy Rynku 4 w Lublinie, w 2012 roku przekazana do Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. W filmie wykorzystano odbitki wykonane z ponad 60 wybranych negatywów oraz ponad 800 płyt szklanych. Bohaterami opowieści są utrwaleni na fotografiach dawni mieszkańcy miasta.

prowadzenie: Marcin Sudziński
wiek uczestników: dzieci 5-10 lat + opiekunowie
czas trwania: 2 godziny
ilość miejsc: 10 dzieci i 10 opiekunów (maks 20 osób)

miejsce: sala warsztatowa, Fabryka Sztuki (niski budynek), Tymienieckiego 3, Łódź

Warsztat realizowany w ramach autorskiego programu Hura! Idziemy! – twórcze spotkania rodzinne, realizowanego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

WAŻNE INFORMACJE
Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA
mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.org
telefonicznie 42 646 88 65 w.30
W mailu prosimy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników (imię i nazwisko, ilość i wiek dzieci i ilość opiekunów).

Fabryka Sztuki nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń umieszczanych na portalach społecznościowych poza wiedzą organizatora.

Warsztaty realizowane w ramach stypendium artystycznego Dominiki Krzyżanowskiej są bezpłatne.

Fabryka sztuki logo black

Fabryka Sztuki

Fabryka Sztuki w Łodzi to miejska instytucja kultury usytuowana na terenie XIX wiecznych fabryk na Księżym Młynie. Powołana została w 2007 roku jako wspólna inicjatywa Fundacji Łódź Art Center, Stowarzyszenia Teatralnego Chorea i Urzędu Miasta …

Tymienieckiego 3,