Magiczne święta Malwiny – lalkowe przedstawienie świąteczne

Miejski Teatr Miniatura, aleja Grunwaldzka, Gdańsk mapa

niedziela 04.12.2016

Magiczne świeta malwiny teatr

Malwina zasypia pod choinką w galerii handlowej, a w jej śnie ożywają choinkowe ozdoby… Czarodziej Mizantrop uważa, że ludzie zapomnieli, jak należy świętować Boże Narodzenie, więc postanawia, że świąt już więcej nie będzie. Wystarczy jedno machnięcie różdżki.

 

Chcecie poczuć świąteczną atmosferę? 4 grudnia o 17.00 Teatr Miniatura zaprasza na premierę familijnego przedstawienia lalkowego „Magiczne święta Malwiny”

Malwina zasypia pod choinką w galerii handlowej, a w jej śnie ożywają choinkowe ozdoby… Czarodziej Mizantrop uważa, że ludzie zapomnieli, jak należy świętować Boże Narodzenie, więc postanawia, że świąt już więcej nie będzie. Wystarczy jedno machnięcie różdżki. Czy Malwina zmieni jego zdanie? Czy wraz ze zwariowanymi ozdobami choinkowymi uda jej się udowodnić, że świetnie wiemy, co jest w świętach ważne?

„Magiczne święta Malwiny” to okazja do wspólnego pośpiewania kolęd i poczucia świątecznej atmosfery. Na scenie pojawi się ogromna – choć nieoczywista – choinka, a bohaterami będą między innymi piernik, aniołek, bombka czy laska cukrowa. Pełne humoru widowisko będzie można oglądać w Miniaturze w grudniu i styczniu.

Zespół Teatru Miniatura postanowił wspólnie zrealizować to świąteczne przedstawienie w odpowiedzi na zainteresowanie publiczności tego typu widowiskiem. Scenariusz spektaklu napisała Agnieszka Kochanowska, znana w Miniaturze z adaptacji „Siedmiu krasnoludków” i tłumaczenia „Błękitnej planety”. Opiekę reżyserską nad przedstawieniem objął dyrektor teatru Romuald Wicza-Pokojski („Baltic. Pies na krze”, „Brzydkie kaczątko”, „Bajki robotów”), scenografię przygotowuje szefowa Pracowni Plastycznej Miniatury Maja Kanabaj, a muzyką i aranżacjami kolęd zajmuje się Jowita Cieślikiewicz, pianistka i kompozytorka, absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej, założycielka zespołu Oczi Cziorne, która ma na swoim koncie współpracę m.in. z Mikołajem Trzaską, Olo Walickim i Marcinem Świetlickim, na co dzień akustyczka w Miniaturze.

Bilety na spektakl w cenie 24 zł normalny, 20 zł ulgowy, 30 zł na premierę do nabycia w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku-Wrzeszczu oraz online na stronie interticket.pl i w punktach sprzedaży InterTicket.

Rezerwacja biletów: 58 341 94 83, 601 628 377, bilety@teatrminiatura.pl

www.teatrminiatura.pl | www.facebook.com/teatrminiatura | www.twitter.com/teatrminiatura

Magiczne święta Malwiny

scenariusz: Agnieszka Kochanowska

opieka reżyserska: Romuald Wicza-Pokojski

asystent (reżyseria): Jacek Gierczak

asystent (animacja lalek): Edyta Janusz-Ehrlich

muzyka i aranżacje kolęd: Jowita Cieślikiewicz

scenografia: Maja Kanabaj

obsada: Jolanta Darewicz, Edyta Janusz-Ehrlich, Jacek Gierczak, Agnieszka Grzegorzewska, Wioleta Karpowicz, Piotr Kłudka, Hanna Miśkiewicz, Jadwiga Sankowska, Wojciech Stachura, Joanna Tomasik, Andrzej Żak, Magdalena Żulińska

Premiera: 4 grudnia 2016, godz. 17.00

Duża Scena Teatru Miniatura

Dla widzów od 4 lat

O artystach

Agnieszka Kochanowska – scenariusz

Absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczestniczka Forum Dramaturgicznego przy Instytucie Teatralnym i Instytucie Adama Mickiewicza, organizatorka i uczestniczka warsztatów dramaturgicznych z Szymonem Wróblewskim i Pawłem Demirskim, autorka scenariuszy do spektakli teatrów niezależnych (m.in. nagradzanych spektakli gorzowskiego Teatru Kreatury „Letnie małżeństwo” i „A dzieci nie chcę mieć”), współautorka scenariusza spektaklu „Brzydkie kaczątko” i autorka scenariusza „Siedmiu krasnoludków” Miejskiego Teatru Miniatura, tłumaczka (m.in. „Bombshells” Joanny Murray-Smith, „Błękitna planeta” Andriego Snaera Magnasona, „Mżawka Górna” Salki Gudmundsdottir).

Romuald Wicza-Pokojski – opieka reżyserska

Reżyser, dramaturg, od listopada 2011 roku dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Miniatura. Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze. W 1991 roku założył autorski Teatr Wiczy, z którym zrealizował ponad 20 spektakli, zarówno scenicznych, jak i plenerowych. W latach 1994–1997 pracował w Instytucie Teatru Narodowego i Teatrze Narodowym, gdzie współtworzył pierwszą impresaryjną scenę teatralną w Polsce – Teatr Mały. W latach 2006–2009 prowadził zajęcia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zaangażowany w działalność kulturalną i teatralną: pomysłodawca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Bulwar Sztuki (2003–2006), kierownik społecznego domu kultury Centrum Wolnego Czasu Wicza (2004–2009). Realizator projektów artystyczno-społecznych adresowanych do osób bezdomnych, środowisk defaworyzowanych społecznie, emigrantów. W latach 2008–2011 dyrektor programowy Biura Gdańsk 2016, współautor strategii kulturalnej „Wolność kultury. Kultura Wolności”.

Jako reżyser i dramaturg współpracował z teatrami: Baj Pomorski w Toruniu, Olsztyński Teatr Lalek, Teatr Wybrzeże w Gdańsku. Jego spektakle były prezentowane m.in. w Armenii, Czechach, Chorwacji, Danii, Grecji, Hiszpanii, Iranie, Irlandii, Niemczech, na Litwie, Słowacji, w Szwecji, USA, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, na Białorusi, w Japonii. Laureat wielu nagród indywidualnych i zbiorowych, m.in. za innowacyjność w sztuce lalkarskiej za spektakl „Dietrich. Broken nails” podczas World Festival of Puppet Arts w Pradze w 2009 roku. W 2007 roku otrzymał medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W Miejskim Teatrze Miniatura zrealizował bardzo dobrze przyjęty spektakl dokumentalny dla dzieci „Baltic. Pies na krze”, „Brzydkie kaczątko” w technice teatru cieni uznane za najlepsze przedstawienie teatru lalkowego sezonu 2013/2014 przez Jacka Kopcińskiego, redaktora miesięcznika „Teatr” i nagrodzone podczas Harmony World Puppet Carnival 2014 w Bangkoku oraz „Bajki robotów”.

Maja Kanabaj – scenografia

Absolwentka architektury i urbanistyki Politechniki Gdańskiej, laureatka nagrody im. prof. R. Szczęsnego za najlepszą pracę dyplomową na Politechnice Gdańskiej w zakresie nowoczesnych technologii. Od 2004 roku pracuje w Miejskim Teatrze Miniatura w Pracowni Plastycznej. W latach 2006-2007 ilustrowała programy do spektakli. Wielokrotnie realizowała projekty oprawy scenicznej do wydarzeń w Teatrze Miniatura, m.in. benefisu Ireny Sawickiej, cyklu czytań w ramach warsztatów rodzinnych „Emocje od Z do A”. Prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci, m.in. w ramach letnich warsztatów w Teatrze Miniatura w ramach programu „Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego. W Teatrze Miniatura realizowała scenografię do „Poobiednich igraszek”.

Jowita Cieślikiewicz – muzyka i aranżacje kolęd

Pianistka i kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swoją działalność muzyczną rozpoczęła współpracując z zespołami Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej: Bóm Wakacje w Rzymie, Miriam a przede wszystkim Oczi Cziorne, którego jest założycielką, pianistką i kompozytorką. W swoim dorobku ma muzykę do filmów reżysera Dariusza Gajewskiego „Nie bój, nie bój”, „Utwór na chłopca i lampę”, do filmów „Stowarzyszenia Ekspresji Twórczej”, a także muzykę do przedstawienia dla dzieci „Guliwer” w reż. Małgorzaty Polczyk. Najwięcej satysfakcji przynosi jej współpraca przy realizacji nagrań studyjnych (Oczi Cziorne – „Oczi Cziorne“, „Nr 1“, „AOEIUX“; koncert Łódź Kaliska; Mikołaj Trzaska – „Cześć, cześć, cześć“; Olo Walicki – muzyka teatralna „Trauma Theater“). Przez lata aktywnie zajmowała się działalnością koncertową, zagrała wiele większych i mniejszych koncertów m.in. w Studiu Radiowej Trójki, Studiu Radia Gdańsk, na Gali Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, krakowskim festiwalu Kobieca Transsmisja, festiwalu Ladies in Jazz w Fellbach, Festiwalu Piosenki w Opolu, festiwalu „Mia100Kobiet“ oraz Festiwalu Muzyki Żeńskiej w Kijowie, gdzie otrzymała wraz z zespołem I nagrodę.

Współpracowała z wieloma muzykami, m.in. Joanną Charchan, Izes, Michałem Gosem, Wojtkiem Mazolewskim, MikołajemTrzaską, Olo Olgierdem Walickim, Antonim Ziutem Gralakiem, Piotrem Pawlakiem, Tomaszem Gwińcińskim, Tomaszem Sowińskim, Irkiem Wojtczakiem, zespołami: Łoskot, IZES, Czerwie, Garden Party, Bóm Wakacje w Rzymie, 100 Filmów oraz krakowskim poetą Marcinem Świetlickim.

Jesienią 2015 roku rozpoczęła współpracę z Teatrem Miniatura realizując nagranie muzyki do

słuchowiska Agnieszki Taborskiej „Ktoś stuka za ścianą”, a także uczestnicząc jako pianistka w improwizowanym spektaklu dla dzieci „Improlala”.

Jacek Gierczak – asystent (reżyseria)

W 1980 roku ukończył Studium Aktorskie przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Od 1977 roku pracował w teatrach dramatycznych: Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, Teatrze Polskim w Szczecinie oraz Teatrze Osterwy w Lublinie. Z Teatrem Miniatura związany od 1995 roku. Zagrał ponad 100 ról, z których do najważniejszych należą: Ksiądz Lwowicz w „Dziadach” w reż. M. Prusa (Teatr Wybrzeże), Jerry w „Opowiadaniu o ZOO” E. Albee’go w reż. J. Gierczaka (nagroda aktorska na szczecińskim Festiwalu Małych Form 1984), Młody Kelner w „Stara kobieta wysiaduje” w reż. Z. Chrzanowskiego (nagroda aktorska na toruńskim XXVII Festiwalu Teatrów Polski Północnej 1985), Ludwik XIV w „Molierze” w reż. Bogusława Lindy, Paweł Gulaczkin w „Mandacie” w reż. A. Rozhina (nagroda Wojewody Lubelskiego 1993). Wyreżyserował ponad 10 spektakli, m.in. prapremierę „Brudnych rąk” J. Sartre’a, prapremierę „Żyj, Danielu” W. Zawistowskiego oraz „Pchłę Szachrajkę” J. Brzechwy i „Poobiednie igraszki” w Teatrze Miniatura. Napisał kilkadziesiąt piosenek autorskich. Brał udział w kilkudziesięciu słuchowiskach radiowych i kilkuset reklamach. Zagrał epizody w kilku filmach m.in. Leszka Wosiewicza („Kornblumenblau” oraz „Cynga”), czy Grzegorza Królikiewicza („Przypadek Pekosińskiego”) oraz Lisa w „Polowaniu na lisa” S. Mrożka i Schweizerkasa w „Matce Courage” B. Brechta w Teatrze Telewizji.

Edyta Janusz-Ehrlich – asystentka (animacja lalek)

W 2007 r. ukończyła Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Z Teatrem Miniatura związana od 2006 roku. Pierwsza ważniejsza rola to rola dyplomowa: Clair w „Pokojówkach” J. Geneta w reż. M. Ehrlicha w Teatrze Na Plaży w Sopocie. Inne ważne role to: Julia w „Romeo i Julii” w reż. M. Ehrlicha, Karin/Julie w monodramie „Single story” w reż. A. Kochanowskiej (Teatr na Plaży, Sopot), Mordena w „Dzikich łabędziach” w reż. K. Jakóbczyk, Hulda w „Błękitnej planecie” w reż. E. Jóhannessona, rola w „Remusie” w reż. Remigiusza Brzyka. Poza aktorstwem jej drugą pasją jest śpiewanie. Bierze udział w projektach muzycznych, m.in. w spektaklu muzycznym „Pieśni wg Schulza” oraz najnowszym „Edite”.


Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Miejski Teatr Miniatura W Gdańsku Wrzeszczu

Miejski Teatr Miniatura

Miejski Teatr MINIATURA to jeden z najstarszych teatrów w Polsce – od początków jego działalności na Wybrzeżu minęło około 60 lat! Realizuje repertuar dla całej rodziny, angażując utalentowanych twórców z Pomorza i całego kraju. Co …

Więcej

Adres:

ul. Grunwaldzka 16, 80-236 Gdańsk

Kontakt:

(0-58) 341 12 09
teatr@teatrminiatura.pl
http://teatrminiatura.pl