Magia obrazu i siła słów w baśniowym świecie kamishibai

plac św. Marii Magdaleny
📅 sobota 07.07.2018 do niedziela 08.07.2018
Magia obrazu i siła słów w baśniowym świecie kamishibai

Z okazji lipcowego Krakowskiego Kiermaszu Książki na Placu św. Marii Magdaleny zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na otwarte warsztaty z wykorzystaniem japońskiej techniki kart narracyjnych kamishibai, jakie poprowadzi dr Wanda Matras.

Warsztaty połączą formy teatralne, literackie, plastyczne i muzyczne. Zajęcia z papierowym teatrem zwanym również „teatrem narracji” lub „teatrem obrazkowym” wykorzystywane są do celów edukacyjnych i terapeutycznych, rozwijają aktywność twórczą, wyobraźnię i kreatywność uczestników seansu. Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane oryginalne książki kamishibai oraz wykonane własnoręcznie karty narracyjne i książki multisensoryczne. Uczestnicy otrzymają mini-kamishibai oraz materiały do zajęć.

Warsztaty kamishibai uczą umiejętności pracy w zespole, współdziałania, zachęcają do czytelnictwa, wyrabiają sprawność manualną i poczucie estetyki, prowokują do dyskusji, integrują uczestników wokół tematu książki; zwracają uwagę na odmienne formy wydawnicze książki w różnych kulturach. Karty kamishibai wykorzystywane są również do nauki języka obcego, ćwiczą umiejętność skupienia i koncentracji, stymulują pamięć. Jako alternatywna forma czytania kamishibai doskonale sprawdza się w pracy z dziećmi dyslektycznymi, niechętnie czytającymi oraz z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

7 i 8 lipca, godz. 16:30

Organizatorzy: Fundacja Poemat, Centrum Leczenia Czytaniem

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków

Wydarzenie jest częścią Krakowskiego Kiermaszu Książki (edycja wakacyjna 7-8 lipca 2018):