Machina Sztuki – warsztaty dla dzieci w wieku 4-8 lat w Cricotece

Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4 mapa

sobota 10.06.2023

20

Machina i Kalejdoskop sztuki – artystyczne warsztaty dla dzieci w Cricotece

Cykl warsztatów na pograniczu teatru, plastyki i muzyki. Zajęcia łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia. Podczas zajęć stawiamy na ruch, wspólne działanie, pobudzanie zmysłów.

Moc kolorów

Odkrywamy kolory na wszelkie sposoby, także w plenerze. Swobodne linie, chaotyczne punkty i ich połączenia, malarstwo gestu, wielobarwne kompozycje, odważnie zakreślone kształty. Przetestujemy możliwości władania narzędziami na nietypowych podłożach, kreślenia w przestrzeni i wielkoformatowego działania.

3 czerwca, sobota, 11.30-12.30 Prowadzenie: Agnieszka Kolanowska
Kolory, których nie widać
Czy można zobaczyć kolor, który jest przezroczysty? Co wokół nas doskonale widać, a co się ukrywa? Będziemy testować transparentne kolory, kształty i materie. Przezroczystości poddamy testom wszystkich zmysłów: zapachu, wzroku, dotyku, słuchu.

10 czerwca, sobota, 11:30–12:30 Prowadzenie: Justyna Droń
Zielony
Tropimy zielony kolor w Cricotece, a także wokół niej. Znalezione w przestrzeni elementy będziemy dopasowywać według kolorów i kształtów. W trakcie zajęć powstaną wielkoformatowe układanki i naturalne trasy sensoryczne. Każdy uczestnik zasadzi sadzonkę, którą następnie zabierze ze sobą do domu.

17 czerwca, sobota, 11.30-12.30 Prowadzenie: Anna Bargiel, dr Monika Nęcka ASP
Wydarzenie towarzyszące wystawie Konstelacje w ramach Copernicus Festival 2023: Kosmos!
Nasze konstelacje

Którędy do Wielkiej i Małej Niedźwiedzicy? Gdzie możemy zobaczyć mitycznego Feniksa? Odpowiedzi na te pytania zapisane są w gwiazdach! Wystarczy tylko spojrzeć na nocne niebo. Czeka tam nieskończony układ ciał niebieskich, które tworzą gwiazdozbiory, przybierające niezwykłe nazwy. Wykorzystując mopy, szczotki i nietypowe narzędzia malarskie stworzymy nasze własne konstelacje.

Bilet w cenie 20 zł od dziecka, rodzic wchodzi za darmo. Bilety na warsztaty można zakupić na stronie internetowej lub w kasie Cricoteki.
Jeśli chcesz uczestniczyć w warsztatach, a nie możesz za nie zapłacić, napisz do nas znajdziemy rozwiązanie.

Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:muzeumsztukawarsztaty