Machina Sztuki – warsztaty dla dzieci w wieku 4-8 lat w Cricotece

Machina Sztuki – warsztaty dla dzieci w wieku 4-8 lat w Cricotece

Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4
🗺 mapa
📅 sobota 02.03.2024
🎫 30zł
Machina i Kalejdoskop sztuki – artystyczne warsztaty dla dzieci w Cricotece
Cykl warsztatów na pograniczu teatru, plastyki i muzyki. Zajęcia łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia. Podczas zajęć stawiamy na ruch, wspólne działanie, pobudzanie zmysłów. Warsztaty odbywają się w soboty od g. 11.30.

MACHINA SZTUKI – warsztaty dla dzieci w wieku 4-8 lat

Potęga kolorów
Odkrywamy kolory na wszelkie sposoby. Swobodne linie, chaotyczne punkty i ich połączenia, malarstwo gestu, wielobarwne kompozycje, odważnie zakreślone kształty, kolory. Przetestujemy możliwości władania narzędziami na nietypowych podłożach, kreślenia w przestrzeni i wielkoformatowego działania.

2 marca, sobota, 11.30-12.30 Prowadzenie: Luna Sawka
Kolorowy zawrót głowy
Czy kolory mają emocje? A może emocje kolory? Jaki nastrój ma kolor czerwony, a jaki niebieski? Jaki kolor ma radość? Spróbujemy sami zamienić się w kolory i przeniesiemy barwy na… nasze włosy. Na naszej głowie pojawią się kolorowe loki, pstrokate fale, barwne jeże… Stworzymy królestwo wielokolorowych fryzur.

9 marca, sobota, 11:30–12:30 Prowadzenie: Luna Sawka
Ciepło-zimno
Obejrzymy przykłady obrazów jednego z ciekawszych nurtów w malarstwie XX wieku i przetestujemy różne możliwe sposoby wykorzystania farby. Przyjrzyjmy się kolorom, odnajdziemy je na kole barw i poznamy różnice między ciepłymi a zimnymi barwami. Czy faktycznie są takie zimne? Sprawdzimy jakie ślady zostawiają nasze palce i zaprojektujemy własne pieczątki, z których powstaną barwne kompozycje.

16 marca, sobota, 11.30-12.30 Prowadzenie: Luna Sawka
Gdzie mieszkają rajskie ptaki?
Podczas zajęć posłuchamy śpiewu Cudowronków – najbardziej kolorowych i niezwykłych ptaków. Zastanowimy się jak mogą wyglądać one i ich gniazda. Powstaną wyjątkowe latające ptaki przywołujące wiosnę.

23 marca, sobota, 11.30-12.30 Prowadzenie: Justyna Droń
Niech żyje abstrakcja!
Abstrakcyjne obrazy Tadeusza Kantora, szczególnie te z nurtu informel przeniesiemy w przestrzeń. Wykorzystamy fragmenty papieru, ścinki tkanin, resztki i stworzymy wielkoformatową instalację. Nakładające się warstwy kolorów zbudują trójwymiarową dramaturgię. Wspólnie odkryjemy labirynt pełen przypadkowych kształtów i płaszczyzn.

30 marca, sobota Warsztaty nie odbędą się


Bilet w cenie 30 zł od dziecka, rodzic wchodzi za darmo. Bilety na warsztaty można zakupić na stronie internetowej lub w kasie Cricoteki.

Jeśli chcesz uczestniczyć w warsztatach, a nie możesz za nie zapłacić, napisz do nas znajdziemy rozwiązanie.

Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie