Machina i Kalejdoskop sztuki – artystyczne warsztaty dla dzieci w Cricotece

Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4 mapa

piątek 28.10.2022 do sobota 29.10.2022

Machina i Kalejdoskop sztuki – artystyczne warsztaty dla dzieci w Cricotece

Nadchodzi jesień, a wraz z nią do Cricoteki powracają długo wyczekiwane warsztaty dla dzieci.

Od początku października 2-3 latki mogą wkroczyć do świata sztuki dzięki kalejdoskopowi sztuki – cyklowi zajęć dla najmłodszych. Warsztaty rozwijają wyobraźnię, kreatywność, umiejętności manualne i motoryczne maluszków w oparciu o zabawy sensualne z wodą, dźwiękiem i ruchem. Rodzice z dziećmi odnajdują wspólną  przyjemność z doświadczania i  odkrywania otoczenia. Zaproponowany temat inicjuje twórczą podróż do świata dziecka.

Dla dzieci nieco starszych – 4-8 latków – Cricoteka przygotowała cykl Machina sztuki. Warsztaty na pograniczu teatru, plastyki i muzyki łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia. Podczas zajęć kluczowy jest ruch, wspólne działanie i pobudzanie zmysłów.

Tematy warsztatów są różnorodne i odpowiadają na potrzeby dzieci – w planach znaleźć można więc Rozciąganie, Chowanie, tworzenie własnych kostiumów i gier, czy skupienie się na codziennych przedmiotach. Warsztaty angażują również rodziców, bo przecież nikt nie zostaje nieczuły na sztukę!

Bilety na warsztaty można zakupić na stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Jeśli z jakiegoś powodu jest to finansową trudnością, organizatorzy zapraszają do kontaktu i wspólnego rozwiązania tego problemu. Więcej informacji o terminach, tematach i samych warsztatach na: https://www.cricoteka.pl/pl/warsztaty/

Machina sztuki – warsztaty dla dzieci 4-8 lat

Odbicia lustrzane
22 października, 11:30–12:30
Jak wygląda nasze ciało w odbiciu lustrzanym? Jak będzie wyglądać w zakrzywionym zwierciadle? A może sami możemy zamienić się w lustro? Pobawimy się w naśladowanie ruchu. A potem w utrwalanie go i zatrzymywanie na papierze.

Kostium niecodzienny
29 października, 11:30–12:30
Czy naszym kostiumem może być coś, co znajduje się przed nami, stoi obok lub jest naszą „kryjówką”? Jaka postać może być przebrana w emaliowaną miskę czy rurę wentylacyjną? Zapraszamy do zabawy przedmiotami codziennego użytku – tworzenia z nich niecodziennych kostiumów.

Kalejdoskop sztuki – warsztaty dla dzieci 2-3 lata

Przebieganie
21 października, 11:30–12:30
Już na dobre rozgoszczeni w sali edukacyjnej zwiększamy tempo. Rozbiegamy się w różne strony. Przebiegamy pod a potem przebiegamy nad. Nad liną, a może pod kocem.

Chowanie
28 października, 11:30–12:30
Ukrywamy wszystko w pudełkach. Pudełko do pudełka. A czy zmieści się ręka? A stopa? Może głowa albo kolano? Bawimy się w chowanego. A może budujemy wieżę.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:muzeumwarsztaty