Lufcik na korbkę na Scenie Forum, Gliwice

FORUM, ul. Lipowa 1, Gliwice mapa

sobota 19.11.2016

Wstęp wolny

strzyga lufcik na korbkę

Deszczyk pada, lecą liście… na Lufcika do Forum idźcie!

Lufcik na korbkę” zaprasza na Scenę FORUM (I p.) wszystkich swoich przyjaciół w dwie soboty: 12 i 19 listopada. Poznamy ciekawe legendy, oswoimy kilka straszków i będziemy się świetnie bawić.

Pierwsze spotkanie, 12 listopada o godz.12:00 będzie poświęcone legendom dwóch braci (Olaf Józefoski, Michał Rak) i ich dzielnej siostry (Agnieszka Batóg). „Barbórka, Czech i Rus. Początek historii” w zabawny sposób przedstawi opowieści o tradycjach Śląska – polskiego i czeskiego oraz Rosji. Podczas spektaklu dzieci wraz z opiekunami dowiedzą się kim jest Skarbnik, dlaczego Utopce (Piotr Myszczyszyn) są zielone, jak oswoić smoka Kościeja i czy piękny biały łabędź (Natalia Kuznik) potrafi tańczyć. W przedstawieniu wykorzystano różne techniki teatralne, baletowe oraz kuglarskie. Około godziny 13:00 zapraszamy małych i dużych na rytmiczne warsztaty muzyczne „RUROGRANIE. Rur ogranie” – śmiech, ruch i integracja: gwarantowane!

Kolejna sobota na Scenie Forum, czyli 19 listopada o godz. 12:00, udowodni wszystkim, że nie taka Strzyga straszna, jeśli wraz z nią… zaśpiewamy! Aktorzy kolektywu „Lufcik na Korbkę” oraz zespół Strzyga! przygotowali występ muzyczny wsparty aktorską opowieścią w iście listopadowych klimatach. Będą cienie, liście, straszki, legendy, tajemnicze światy, muzyka na żywo, teksty pisarzy i poetów oraz „Mam tę moc” w zupełnie nowej aranżacji. Dla słuchaczy i widzów w każdym wieku.

Po spektaklu (ok. godz. 13:00) zapraszamy na warsztaty kreatywnego rozwoju Stuk Puk Druk, które bazują na zdolnościach manualnych oraz wyobraźni i wrażliwości estetycznej dzieci. Dzięki prostej technice przeniesiemy ulubione symbole, czy cytaty na koszulkę, torbę lub cokolwiek z materiału – własne tkaniny mile widziane! Zachęcamy do uczestnictwa także dorosłych. Warsztaty prowadzi ekipa WYTWORY i DOROBOTY.

Wstęp wolny

Scena FORUM, I piętro, ul. Lipowa 1, Gliwice

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:legendyteatr